Geri

ÇORUM ŞUBEMİZDEN, ABD’NİN YAPTIRIM KARARINA KINAMA

03 Ağustos 2018, Cuma | 08:29
Çorum Şube Başkanımız Sami Çam’ın yazılı basın açıklaması


Yarım asırdır ülkemize her konunda müdahil olmaya, dizayn etmeye, darbe yapmaya hevesli olanları beslemeye, ayar vermeye kalkan vahşi kapitalizmin kovboyları yine hadlerini aşmak yolu ile Türk Devletinin bakanlarına yaptırım uygulamak gibi ve Yüce Türk milletini tehdit etmek cüretini göstermişlerdir.
 
Türk milleti dün olduğu gibi bugünde kimseye boyun eğmemiştir, diz çökmeyecektir, yedi düvelin tekraren düşmanca tavırları varsa buyursunlar.
 
Milletimiz siz ve sizin gibi emperyalist güçleri iyi tanımaktadır.  Ne yüzyıl önce yaptıklarınız, ne 4 Temmuzu, ne 12 Eylül, nede 15 Temmuz unutmadık. Dost ve müttefik görünümlü düşman olduğunu bir kez daha ispat etmiş oldunuz.
 
Asırlar boyu Dünyaya nizam ve ermiş bir milletin evlatları hem savaş hukukunu hem adalet anlayışı üst seviyede sergilenmiştir. Tarih boyunca esir olmamış, mandacı olmamış, sömürge olmamış, himaye altında bulunmamış bir milletin çocuklarına böyle bir tavır olsa olsa tarih bilmemezlik ve cahillikten üç günlük devlet olanların yaptığı hatadır.
 
Ülkemize ve Hükümetimize karşı yapılan bu tavır kabul edilemez. Misli ile karşılık bulmalıdır. Türk Büro Sen olarak Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamid GÜL ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU nezdinde sonuna kadar Hükümetimizin yanındayız.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1