Geri

TEŞKİLAT BULUŞMALARIMIZ “TOKAT” İLE DEVAM ETTİ

05 Haziran 2018, Salı | 10:04
Türkiye Kamu-Sen Tokat  teşkilatı, Genel Başkan Önder Kahveci  ve sendikalarımızın genel başkanlarıyla  bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu buluşmaya kamu çalışanları ve davetlilerin coşkusu damga vurdu.
 
 
Tokat teşkilat toplantısının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Önder Kahveci, gündemin önemli başlıklarını ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren konulara değindi.  11 ayın sultanı Ramazanın hayırlar getirmesini dileyerek konuşmasına başlayan Önder Kahveci,  son günlerde artan terör saldırılarına da değinerek, “Gerek terör örgütleri aracılığıyla gerekse ekonomik ve siyasi silahlarıyla ülkemize saldırılmakta, vatanımız adeta ateşle çevrelenmektedir.  Milletimizin desteğiyle, güvenlik güçlerimiz binlerce yıllık vatanımızı korumak ve nurlu ufuklara taşımak adına cansiperane bir mücadele veriyor. Bilinmelidir ki, Türk milleti kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de hainliği de asla unutmayacak; kim olursa olsun teröriste ve bunların yardakçılarına hak ettiği cevabı mutlaka verecektir. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun” dedi.

 
KAHVECİ:  EK GÖSTERGE SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN SEÇİMİ BEKLEMEYE GEREK YOK. DERHAL BU DÜZENLEME YAPILMALIDIR
 
Kamuda yaşanan sıkıntıların yıllardır artarak devam ettiğine dikkat çeken Genel Başkanımız,  bütün memurları kapsaması gerektiğini vurguladığı ek gösterge değişikliğinin detaylı bir çalışma yapılmazsa yeni sıkıntılara neden olacağına dikkat çekti.  Kahveci, “Beklentimiz, 657 sayılı Kanunun ek gösterge cetvelinin unvan bazında yeniden ele alınıp, ek gösterge alamayan personele de ek gösterge verilmesi, tüm ek gösterge rakamlarının 800’er puan artırılarak köklü bir düzenleme ile bu sorunun tamamen çözülmesi yolundadır.  Ayrıca bu düzenlemeyi yapmak için iktidarın seçimleri beklemesine de gerek yoktur. Seçim sonrası beklenmemeli, derhal bu düzenleme yapılmalıdır” şeklinde konuşarak  sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli, geçici vekil gibi çok başlı ve çok statülü sistemin sonlandırılmasını bir kez daha talep etti.

 
KAHVECİ: YETKİLİ KONFEDERASYONUN YANLIŞ POLİTİKALARI YÜZÜNDEN DAHA ŞİMDİDEN MEMUR MAAŞINDAKİ ERİME YÜZDE 2,38’E ULAŞTI
 
Çalışan bütün kesimlerin enflasyon karşısında yaşadıkları sıkıntıya değinen Genel Başkan Önder Kahveci, maaşların reel kayba uğradığını belirtti. Ülkenin büyümesine rağmen, çalışanların pastadan pay alamadığına dikkat çeken Kahveci, “Biz artık enflasyona bağlı maaş artışları tarihe karışmalı, ailelerin asgari geçinme tutarına uygun bir maaş belirleme sistemi getirilmeli, memurlara refah payı verilmelidir, diyoruz. Her seçim sürecini sorunların çözülmesi için bir umut ışığı olarak görüyoruz. Bu seçimlerde de büyük bir beklenti içindeyiz.  Emeklilere bayram ikramiyesi verileceği ifade edilmiştir ama bu uygulamanın da bir ayağı eksik kalmış, memurlar kapsam dışında tutulmuştur. Öncelikle  Ramazan Bayramı öncesinde memurların da bu uygulamaya dahil edilmesi en büyük beklentimizdir” dedi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5