Geri

TÜRKİYE KAMU-SEN KIRIKKALE TEŞKİLAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Mayıs 2018, Çarşamba | 11:38
Türkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yapan Kırıkkale teşkilat buluşmasına Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları da katıldı.
 
 
2 bin 500’ü aşkın kamu çalışanın hazır bulunduğu toplantı da konuşan Genel Başkanımız Önder Kahveci, ülke gündemi ve çalışma hayatında öne çıkan konuları değerlendirdi.
 
KAHVECİ: ANADOLU MACERAMIZ İSTANBUL’UN FETHİ İLE TAÇLANMIŞTIR
 
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Genel Başkanımız Önder Kahveci, bu müstesna ayın içine denk gelen İstanbul’un Fethinin 565. Yıl dönümünü de kutladı. Kahveci, “İstanbul’un kapılarının Türk ve İslam dünyasına açılmasının 565. yıldönümünü gururla kutluyoruz. 1071 Malazgirt Zaferi ile başlayan Türk milletinin son Anadolu macerası, İstanbul’un fethi ile taçlanmıştır. Tarifsiz bedeller ödeyerek yürüdüğümüz bu tarih sahnesinde bugün yeni ve büyük bir saldırı dalgası ile daha karşı karşıyayız. Ancak, Türk milleti etrafına örülmek istenen esaret zincirini parçalayarak içerideki ve dışarıdaki bütün düşmanlarını bir kez daha hezimete uğratacaktır” dedi.
 
KAHVECİ: EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARIMIZI KAPSAYACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMELİDİR
 
Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağı yönünde atılan adımın olumlu olduğuna vurgu yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci, diğer memurlarımız içinde bu adım atılmalı, bayram ve seçim öncesi bu karar hayata geçirilmelidir” dedi.  Kahveci, “Siyasi iktidarın seçim beyannamesinde yer alan Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaadi son derece olumlu karşıladığımız bir adımdır. Ancak, Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır ek gösterge rakamlarının tüm memurlar için artırılması talebimiz tam anlamıyla karşılık bulmamıştır. Kamuda ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfı dahil olmak üzere tüm memurlar için yeni bir düzenleme yapılmalı, bu karar tekrar gözden geçirilmeli ve bütün ek gösterge rakamları 800 puan artırılmalıdır. Alınan kararda bu yönde bir düzenleme yapılmazsa eksik kalacak ve kamuda çalışma barışına darbe vuracaktır. Türkiye Kamu-Sen olarak yaklaşan Ramazan bayramı ve 24 Haziran seçimleri öncesi bu adımın tüm memurlar için atılmasını ve seçimler beklenmeden hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.
 
 
KAHVECİ: MEMURLARIMIZ DA BAYRAM İKRAMİYESİ MÜJDESİNİ BEKLEMEKTEDİR
 
 
Emeklilere verilen  bayram ikramiyesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “12 milyon emeklimize her iki dini bayramda Bin TL bayram ikramiyesi verilmesi konfederasyonumuzun yıllardır Toplu Sözleşme masasına taşıdığı en önemli taleplerden birisiydi. Siyasi iktidarın emeklilerimize yönelik aldığı bu kararı memnuniyetle karşılarken, 2 milyon 600 kamu çalışanın ise kapsam dışı bırakılması bizleri üzmüştür. Emeklilerimiz için alınan bu kararın kamuda görev yapan memurlarımız için de alınması zaruridir. Bu müjdeli haberi en kısa zamanda bekliyoruz” dedi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5