Geri

ÇANKIRI ŞUBEMİZDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK GEZİSİ

30 Nisan 2018, Pazartesi | 15:35
Çankırı Şubemiz 27-30 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale Şehitliğine gezi düzenledi.
 
 
Çankırı Şube Başkanımız Metin Memiş, “Çanakkale! Manevi Başkent ”imiz. Çanakkale; Emperyalist zulmün bir devrinin battığı, Türkiye’nin yeniden doğduğu yer… 103. Yılında Çanakkale’ye ziyaret, bir nevi sılayı rahim, bir nebze vefa borcu… 

Çanakkale ruhunu, yüreklerimize  vatan sevgisi ile  yerleştirebilmek,
Çanakkale geçilmezi hangi şartlarda geçilmediğinin başarıldığını idrak etmek,
Allah korusun Çanakkale geçildiğinde nelerin olabileceğini bilen Atalarımız canları, kanları pahasına “ÇANAKKALEYİ GEÇİLMEZ” yapanlara Fatihalar göndermek,
Ülkemizin ve  Türk milletinin yüce değerlerini ve güzelliklerimizi tanımak için çıkıyoruz yola…
Çıktığımız bu yolda alacağımız feyz ve hazzı tatmak için çıkıyoruz; yol arkadaşlarımızla…
 
27 Nisan Cuma günü Çankırı’dan yola çıkan kafile, 28 Nisan sabahı Eceabat Tarihe Saygı Parkı‘ ile tura başlayıp,  Çanakkale Şehitler Anıtı Çankırılıların isimlerinin bulunduğu  bölümde İhlası Şerif , Kelimeyi Tevhit , Yasin-i şerif ve hatim duaları yapılarak şehitlerimize gönderildi.

57. Alay Şehitliğine ulaşınca,  57. Alay (Dönmeyi Düşünmediler) şehitliğinde ise; tüm şehitlerimiz için okunan hatim duası yapıldı. Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ederek duygusal yolculuğumuza devam edildi. 

30 Nisan sabah 6 sularında Çankırı’ya intikal edildi. Gezi sonunda  Şube Başkanı Metin Memiş “ Berat Kandilinizi kutluyor hepimizin beraatını alanlardan olmamızı Cenab-ı Allah’tan  diliyorum. Bizimle yol arkadaşlığı yapmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”  Kültür gezimize katılanlar ise; kültür gezileri ve faaliyetlerle kaynaşmanın arttığını bundan dolayı da memnuniyet duyduklarını, ve tekrarı talep ettiklerini ilettiler.” Dedi.
 
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3