Geri

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, HAK KUVVETLİNİN DEĞİL, HAKLININDIR!

17 Kasım 2016, Perşembe | 08:23
Çankırı Şube Başkanımız Metin Memiş’in basın açıklamasıdır
 
Darbe girişimini destekleyen yanında olan kim olursa olsun elbette gerekli cezayı almalıdır. Bedeli ödenmelidir, ödettirilmelidir. Yıllardır bunlarla koyun koyuna, göz göze, diz dize oturanların, iltifat yağdıranların Türkiye ve Türk  Milleti sevdalıları aleyhine bir tek söz söyleme hakları asla olamaz. Ancak ilk günden beri altını çiziyoruz hukuk ve adalet istiyoruz. Suçlu ve suçsuzun tespit etmenin yolunu hukuk ve adaletle hükmederek bulabiliriz. Gerçek suçluların cezalandırılmasını eyvallah. Bu yaşadıklarımız ihraçlar, açığa almalar siyasi bir tartışma çekişme konusu haline getirilmeden çözülmeli, istismara izin verilmemelidir. Bizler yetkililerden toplumsal kucaklaşma için adımlar bekliyoruz. Bu mevcut duruma, bu kadrolaşmaya siyasi saiklerle göz yumulması millet olarak büyük bir travma yaşamımız sonucunu doğurmuş ve maliyeti çok ağır olmuştur. Bu yaşadıklarımızdan çıkarmamız gereken en önemli ders kim yada kimler olursa olsun hiçbir paralel yapılanmaya zemin hazırlamak olmamalıdır. Bunun için tüm toplumu kucaklamak ayrımcılığa izin vermemek önemlidir. Bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak için hiçbir sendika, menfaat grubu, dernek, vakıf, cemaat vb yapılara inisiyatif bırakmamak esas olmalıdır. Bu tür yapılara inisiyatif bırakmamak için ise; tüm mevzuatı kurumsal bir hedef içerisinde keyfiyeti müsaade edilmemesi hayati önemdedir. Türk Devletini yönetmek, güçlü kılmak ve Türk milletini mutlu ve huzurlu kılmak iddiasında ki herkesin küçük düşünmeden toplumsal kucaklaşma için olumlu adımlarını  bekliyoruz. Bütün bu sebeple geçmişi tartışmak yerine geçmişten ders alınarak şapkayı önümüze koymak her türlü tedbiri almak artık kaçınılmazdır.
 
2010 yılında KPSS de hırsızlığı ortaya Türkiye Kamu-Sen bizzat çıkarttı. O tarihte hırsızlık yapanlar, gece gündüz sınava hazırlananların,  KPSS'ye çalışanların alın terlerini çalmışlardı. Bugün mülakat denilen ucube bir anlayışla KPSS'de yüksek puan alanların öğretmen olması, memur olması engellenmiyor mu? Mülakatın 2010 yılındaki hırsızlıktan farkını lütfen izah edin. Memur veya öğretmen alımında mülakatı vicdanlı hiçbir vatandaş kabul etmeyecektir. Tüm işsiz gençler bilgide yarışmak yerine maalesef  TORPİL bulmada yarışa girecektir, yazık hem de çok yazık. Bize sızma olur diye kimse kandıramaz. Sızmayı önleyecekte müsaade edecekte yetki sahipleridir. Biz biliyoruz ki; güvenlik ve arşiv araştırması tam olarak yapıldığında her türlü sızma önlenir. Onun için mülakata hayır diyoruz.
 
Biz hiçbir zaman çiğ yemedik ki, karnımız ağrısın. 2010 yılında KPSS hırsızlığı ile mücadele ederken bunlar bizi suçladılar O gün 2010 KPSS ye tertemiz sınav diyenler, bugün bizim durduğumuz yere geldiler. Kelle koparmaya arzulu olan birçoğunun Feto ile geçmişte bir bağı mutlaka vardır. Kendisini zulüm ederek gizlemeye çalışanlar esas kriptolar bunlardır diyerek, dikkatlerin buna yoğunlaşmasını bekliyoruz. Biz kula kulluğa, bedavacılara, yağcılığa ve yağdanlık olmaya karşıyız Çünkü bizim ilkelerimiz ve inançlarımız bunların hepsini reddeder. Onun için diyoruz ki “Hak kuvvetlinin değil, haklınındır” ve “Sendikacılık hakkı tutup kaldırmaktır”.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1