Geri

SAKARYA ŞUBE BAZ İSTASYONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI:

20 Eylül 2011, Salı | 00:00

Sayın basın mensupları,

Geçtiğimiz günlerde resmi dairelerin bulunduğu alana adalet bakanlığı tarafından konulan baz istasyonu ile ilgili yaptığımız açıklamadan sonra yetkililerden her hangi bir açıklama gelmemiştir. Türk Büro-Sen Genel Merkezimizin Adalet Bakanlığına yazmış olduğu yazıya cevap geldiğinde kamu oyu ile bu durumu tekrar paylaşacağız.

1000-1500 memurun sağlığı hiçe sayılarak konulan bu baz istasyonunun kaldırılmasıyla ilgili gelişmeleri beklenmekteyiz.sendika olarak bunun sonuna kadar takipçisi olacağız çünkü biz çalışmalarımızda arkadaşlarımıza yapılan haksızlıklara karşı duruş sergileyeceğimizi ifade ediyoruz.sendika olarak buna sessiz kalmamız bizim sendikal anlayışımızla bağdaşmaz.

Ayrıca kurulan bu baz istasyonun ne şartlarda ve ne amaçla buraya kurulduğunu da bilmiyoruz.eğer bu baz istasyonunun kurulması gerekiyorsa da bu kampüsün ortası olmamalı insanların zarar görmeyeceği mesafede olmalı tedbirler alınmalı.

1999 depreminden sonra ilimizde kanser hastalarının çoğaldığı da aşikardır.

Bu nedenle yapılacak olan her çalışmada daha hassas davranılmalıdır.

Yapmış olduğumuz açıklamalara ve yazılara cevap gelmediği taktirde de konuyu yargıya taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

RAHİM VAROL
TÜRK BÜRO-SEN
SAKARYA ŞUBE BAŞKANI
TÜRKİYE KAMU-SEN İL TEMSİLCİSİ