Geri

EDİRNE VE TEKİRDAĞ’DA ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

17 Mayıs 2016, Salı | 08:15
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Edirne ve Tekirdağ’da üyelerimiz ile bir araya geldiler.

13 Mayıs 2016 tarihinde Düzce Şubemizi ziyaret eden Genel Başkanımız, 14 Mayıs tarihinde Edirne’de Anneler Günü programı kapsamında üyelerimiz ile bir araya geldi.

Başta Şehit Annelerimiz olmak üzere, tüm Annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum diyen Yokuş, “Anne olmanın zorluğu ve sorumluluğu tartışılamaz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için en iyisini isteyen, bu uğurda gece gündüz demeden çalışan, ev ve iş koşuşturmacasına iyi bir evlat yetiştirmenin sorumluluğunu sığdıran tüm annelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yüce Peygamberimizin “cennet, analarımızın ayakları altındadır” diyerek, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ise, “Ey Türk Kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın” diyerek övdüğü kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermeliyiz” dedi.

TÜRKİYE TERÖR VE GÖÇMEN KISKACINDA..!

“Bugün ülkemiz bir yandan terör, diğer yandan göçmen sorunu ile boğuşmaktadır. Ülkeyi yönetenlerin uzun yıllar sürdürdükleri yanlış ve beceriksiz politikalarının bedelini Türk Milleti ödemektedir.

PKK terör örgütüne verilen tavizlerin ve gösterilen müsemmaların bedelini son 1 yılda 500’ün üzerinde asker, polis ve korucumuzu şehit vererek ödedik. Yine son 1 yılda PKK ve IŞİD terör örgütlerinin saldırıları sonucunda 400 vatandaşımızı teröre kurban verdik. Ankara’da 3 ayrı terör saldırısında 100’ün üzerinde sivil vatandaşımızı kaybettik. Ülkemizin dört bir yanında toplu katliamlar gerçekleştirenlerin Suriye ve Irak’tan ülkemize giriş yaptıkları, bir kısmının göçmen kimliği ile bu eylemleri gerçekleştirmiş olmaları oldukça düşündürücüdür.”

SINIR GÜVENLİĞİMİZ KALMADI

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, sınırlarımızın kevgire döndüğünü ve ne girenin ne de çıkanın belli olmadığını belirterek, “Ülkeyi yönetenlerin yanlış dış politika tercihleri ülkemizi ‘göçmenler ülkesi’ haline getirmiştir. Maalesef aramızda “patlamaya hazır’ 3 milyon göçmen dolaşmaktadır” dedi.

GÖÇMENLER ÜKLESİ OLDUK

“Türkiye’nin içinde ‘serseri mayın’ gibi serbestçe dolaşan göçmenler kontrolden çıkmış, Türk toplumunun huzur ve güvenliğini tehdit eder hale gelmiştir. Ülkeyi yönetenlerin göçmenler konusunda yanlış politik tercihleri, devletimizin geleceğini tehlikeye düşürmektedir. Bugün ülkemizde serbestçe dolaşan, ticaretle uğraşan ve çalışan göçmenlerin yerleşik hale gelmeleri de ülkemizin geleceği için ayrı bir tehdit unsurudur. Suriye ve Irak’taki etnik çatışmalar ne yazık ki ülkemize taşınmaktadır.

Elbette göçmenlere insani yardım yapılmalıdır. Ancak, ya Suriye topraklarında ya da kamplarda ikametleri sağlanmalıdır. Ülkemizin sokak ve mahallelerinde serseri mayın gibi dolaşan yabancı istemiyoruz. Türkiye göçmenler ülkesi yapılamaz. Bugün ülkemizdeki bir milyondan fazla göçmen kayıt dışı çalışmaktadır. Türkiye’deki genç nüfusun %30’unun işsiz olduğu bir ortamda, yabancıların istihdamı kabul edilebilir bir durum değildir.”

IŞİD KİLİS’İ VURUYOR, HÜKÜMET SEYREDİYOR

Bölücü terörün geldiği noktanın oldukça düşündürücü olduğunu belirten Yokuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Kandil bataklığı kurutulmadan bölücü terörün bitirilmesi mümkün görünmemektedir. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de tüm illegal sol örgütlerin sözde yöneticileri “Kandile” giderek, ‘PKK terör örgütü ile ortak eylem yapma kararı” almışlardır. Türk Hükümeti de seyretmiştir.

ABD güdümündeki Irak ve Suriye politikamız iflas etmiş, ülkemize göçmen felaketinin yanı sıra ithal bir terör örgütü IŞİD (DAEŞ) musallat olmuştur.

Kilis ilimizde vatandaşlarımız aylardır korku içinde yaşamaktadır. Bir yandan göçmenler diğer yandan IŞİD’in füzeleri nedeniyle her gün masum insanlarımız şehadet şerbeti içmektedir. Ülkeyi yönetenler bir türlü ülkemizin güvenliğini sağlayamamaktadır. IŞİD terör örgütüne kara harekatı yapamamaktadır. Suriye’de ABD ve Rusya cirit atarken, Türkiye ağır bedeller ödemeye devam etmektedir.”

Edirne Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaretinden sonra, Pazarkule Gümrük Müdürlüğü’nde üyelerimiz ile bir araya gelen Genel Başkanımız burada çalışanların sorunları ve çözüm yolları ile ilgili bilgilendirme yaptı.  Genel Başkanımıza ziyaretlerde Edirne Şube Başkanımız Memduh Örüş, Kırklareli Şube Başkanımız Ercüment Yılmaz ve Edirne Şube Başkan Yardımcılarımız eşlik etti.

TEKİRDAĞ’DA PİKNİKTE ÜYELERİMİZ İLE BULUŞTUK

15 Mayıs tarihinde ise Tekirdağ Şubemizin Malkara Karaidemir Barajında düzenlediği piknikte üyelerimizle bir araya gelen Genel Başkanımıza Konfederasyonumuz İl Temsilcisi Muzaffer Doğan, Tekirdağ Şube Başkanımız Adnan Gürel ve Şube Yöneticilerimiz eşlik etti.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 32