Geri

ANTALYA’DA ÜYELERİMİZ İLE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADIK

11 Mayıs 2016, Çarşamba | 10:15
Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, Osman Eksert ve Hüseyin Aslan 07.05.2016 tarihinde Antalya Şubemizce düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde hanım üyelerimiz ile bir araya geldiler.

Antalya Şube Başkanımız Hasan Yılmaz Danabaşoğulları’nın açılış konuşmasından sonra, üyelerimize seslenen Genel Başkan Yardımcımız Bayram Öztürk konuşmasına başta Şehit Anneleri olmak üzere tüm Annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum diyerek başladı.
Bayram Öztürk “Anne olmanın zorluğu ve sorumluluğu tartışılamaz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için en iyisini isteyen, bu uğurda gece gündüz demeden çalışan, ev ve iş koşuşturmacasına iyi bir evlat yetiştirmenin sorumluluğunu sığdıran tüm annelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yüce Peygamberimizin “cennet, analarımızın ayakları altındadır” diyerek, övdüğü kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermeliyiz.

Kadınlarımıza yönelik şiddet, katliam, cinsiyet ayrımcılığı, iş yerinde mobbing, taciz çocuk yaşta evlilikler ve töre cinayetleri artarak devam etmektedir. Bu olaylar toplumumuzun kanayan bir yarasıdır. Kadına karşı şiddet asla kabul edilemez. Biz millet olarak kadını baş tacı yapmış, kadınların ikinci sınıf insan sayıldığı dönemlerde Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkını vererek kadınlarımızın kıymetini bir kere daha ortaya koymuşuz.

Yine son dönemde gündeme gelen çocuk istismarı haberleri hepimizi kahretmektedir. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Çocuk istismarına karşı bilinçlenmeli ve çocuklarımızı eğitmeliyiz. Hep birlikte çocuk istismarına dur demeliyiz. İstismarcıların en ağır cezaları almaları için elimizden geleni yapmalıyız ” dedi.

Etkinliğe Antalya Şube Yönetimimiz ve çok sayıda hanım üyemiz katıldı.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 7