Geri

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

11 Mayıs 2016, Çarşamba | 08:34
Toplu sözleşme mutabakat metninde üzerinde çalışma yapılması kararlaştırılan konularda süren çalışmalara ilişkin Devlet Personel Başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Konfederasyonumuzu temsilen Türkiye Kamu-Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer’in hazır bulunduğu toplantıda, Devlet Personel Başkan yardımcısı Adem Dinç çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
 
Geçtiğimiz Nisan ayında, Devlet Personel Başkanlığı’nda,  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un da katıldığı  bir toplantı düzenlenmiş ve Toplu Sözleşmede çalışma yapılacak konularla ilgili bir çalışma programı hazırlanmıştı.
 
Bu çalışmaların devamı niteliğinde düzenlenen toplantıda konfederasyon temsilcilerine tarafların görüşleri ve gelinen aşamalar ile alakalı bilgiler verildi.
 
Toplam 27 konuda yapılan çalışmalar içerisinde;
 
TARGEL personelinin çalışma şartlarının yeniden değerlendirilmesi,
 
KİT sözleşmeli personelinin temel ücret gruplarının 5’den 3’e düşürülmesi,
 
DHMİ personeline havacılık tazminatı ödenmesi ile ilgili düzenlemenin Yüksek Planlama Kuruluna sunulması konularında gerekli girişimler başlatılmıştır.
 
Kamu kurumlarında 4-C statüsünde istihdam edilen personele kadro verilmesi, yüksek öğrenimi bitirmiş kamu işçilerinin memur kadroları veya KİT’lerde sözleşmeli personel pozisyonlarına atanması gibi konularda halen çalışmaların devam ettiği ve bir gelişme olmadığı tarafımıza iletilmiştir.

Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3