Geri

ÇANKIRI ŞUBEMİZ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

10 Mayıs 2016, Salı | 15:12
Çankırı Şubemizin 8 Mayıs Anneler Günü dolaysıyla düzenlediği etkinlikte, 283 hanım üyemiz Kahvaltı ve Yıldıztepe’de piknik etkinliğinde bir araya geldi.

Program Cumhuriyet Parkında kahvaltı ile başladı. Kahvaltı esnasında Belediye Başkanı Arif ÇAYIR, Türk Büro-Sen Kadın kolları başkanımızla birlikte annelerimize karanfiller dağıttılar.

Programa Ilgaz’ın güzel mekanı Yıldıztepe’de devam edildi. Öğle katılımcılara Ilgaz’ın meşhur keşkeği ve pilavı ikram edildi. Anneler Günü anısına Anne ve çalışan annelerin sorunları üzerine konuşmalar yapıldı. Açış konuşmasını  Kadın kolları Başkanı Betül Ayhan yaptı.
Betül Ayhan, çalışan annelerin sorunlarını gündeme getirdi. Anne olmanın sorumlulukları olduğunu, bu sorumlulukların üstesinden gelmek için çalışan annelere annelik yapma imkanları verilmesi gerektiğini belirtti.

Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş ise yaptığı konuşmada;

“Koparmaya çalışırlar bizi.
Bilmezler ki; Biz tohumuz..
Geleceğin çiçekleri,
Bizde gizlidir.

Türk Büro-Sen olarak 8 Mayıs Anneler Günü'nü, geçen yıl Eldivan’ımızda bu yıl Ilgaz’ımızda kutluyoruz. Bu gün farklı bir gün. Bu gün “Anneler günü” .Onların rızalarını alarak çıkıyoruz yollara. Hayatın zorlukları içinde kendinden vaz geçerek karşılıksız bir sevgiyle evladını seven, evladını terbiye eden, örf ve adetleri ile vatanını, milletini ve bayrağını sevmeyi, korumayı ve yaşatmayı öğreten, ahlaklı yaşantısıyla örnek alınan, ayakları altına cennet serilesi annelerimizin; şehit analarımızın o sevgi, saygı ve muhabbet içinde bu özel günlerini kutluyor, annelerimize ve yeni anne adaylarına sağlık sıhhat ve huzur diliyorum.
 
Her gün Anneler günüdür aslında! Annelerimiz hayatta iken, her gün onun sesini duyun. Her gün mümkünse elini, ayağını öpün. Onun kokusunu içinize çekin. Onu sevindirecek ne var ise yapın” dedi.
 
Etkinliğe  Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Ilgaz Müftüsü, TKS eski  Genel Basın Sekreteri Ahmet Azizoğlu, MHP Ilgaz İlçe Başkanı Mustafa Yazıharman, TBS Kırıkkale Şube Başkanı Sabri Turgut katıldı.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5