Geri

SAKARYA 14. İKMAL MERKEZ KOMUTANLIĞI’NDA TEMSİLCİLİK ODAMIZIN AÇILIŞINI YAPTIK

09 Mayıs 2016, Pazartesi | 14:52
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 05.05.2016 tarihinde Sakarya Şube Başkanımız Rahim Varol ve Şube Yöneticilerimiz ile 14. İkmal Merkez Komutanlığı’nda Sendika Temsilcilik Odamızın açılışını yaptı.

Açılış öncesi İkmal Yarbay Halil Büyükkaytan ile görüşen Genel Başkanımız, askeri işyerlerinde çalışan sivil memurların sorunları ve çözüm yolları hakkında Büyükkaytan ile istişarelerde bulundu.

Daha sonra Sendika Temsilcilik Odamızın açılışını yapan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sendikanın mensuplarının haklarını korumak ve geliştirmek için var olduğunu belirterek, “Sendika birinin hakkını, diğerine vermek için oluşturulmamıştır. Sendikacı emeğe sahip çıktığı gibi ülkesine de sahip çıkmalıdır. Sendikacı üyeleri için hak ve hukuk derken, yaşadığı toplumunda hak ve hukukunu savunmalıdır. Emeğe saygı, alın terine değer ancak böyle verilir” dedi.

SİVİL MEMURLARIN SORUNLARI HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE

Yokuş, “Bilindiği üzere Askeri işyerleri ve Emniyette çalışan sivil memurlara Sendikalı olabilme hakkı yaklaşık 2 yıl önce verildi. Biz daha önceden de memurlarımız için istediğimiz her hakkı sivil memurlarımız için de istedik. Bundan sonra da sivil memurların haklarının korunması ve geliştirilmesi her zaman gündemimizde olacak. Öncelikli olarak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki 232. ve 233. Maddelerde TSK’da görevli Devlet Memurlarını kapsayan istisnaların kaldırılması, TSK’da görevli sivil memurların fiili hizmet zammından yararlandırılması ve Görevde Yükselme Sınavlarının devamlı hale getirilmesi gibi birçok konuyu çözüme kavuşturmak için mücadelemizi devam ettireceğiz.

Bu bağlamda Sakarya 14. İkmal Merkez Komutanlığı’nda açmış olduğumuz Sendika Temsilcilik Odamız burada çalışan sivil memurlarımız için oldukça önemlidir. Temsilcilik odamızın kamu çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5