Geri

TRABZON ŞUBEMİZ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

09 Mayıs 2016, Pazartesi | 13:44
Trabzon Şube Başkanımız Emine Kablan, Şube Başkan Yardımcılarımız Elvan Ustaoğlu, Erol Sağlam, Zekiye Akkan, Ortahisar İlçe Temsilcimiz İlker Demirağ ve üyelerimizle birlikte anneler günü münasebeti ile bir araya geldi.

Şube Başkanımız Emine Kablan konuşmasında, “Kuşkusuz sevgilerin en güzeli karşılıksız ve ölümsüz olanı, annenin evladına duyduğu sevgidir. Bugün anneler günü kimi için mutlulukların, kimileri için hüzünlerin, buruklukların yaşandığı bir gün. Bugün anlamlı, kapsamlı bir gün. Doğanın en gizemli olayı olan doğumla başlayan ilk tanışılan kişidir anne. Onun sevgisi ,bakımı, dokunmaya kıyamayan elleri, ninnileri, gülücükleri ile büyür çocuk.

İlk anneler günü  çok eskilere yani antik yunan tarihine kadar  dayanır. İlk anneler günü kutlaması o zaman var olduğu kabul edilen tanrıların anası için düzenlenen bahar şenlikleriydi. Günümüze yaklaşıldığında dünyanın çeşitli ülkelerinde kutlanmaya başlandı.1955 yılından beri ülkemizde mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır. Bu anlamlı günümüzde sizlerle birlikte olmaktan  dolayı çok mutlu olduğumu belirterek, hepinizin anneler gününü kutluyorum.

Dizelerle başladığım sözlerime dizelerle son vermek istiyorum.

Bir zincir istiyorum, hırsımı bağlayacak
Bir yangın istiyorum, ruhumu dağlayacak
Bir ana istiyorum, başımda ağlayacak...” dedi.

Şube Başkanımızın konuşmasının ardından emekli olan üyelerimiz Trabzon Adliyesi personeli Rahile Emirzeoğlu, Akçaabat Vergi Dairesi personeli Saliha Mazlum, Defterdarlık Muhasebe personeli Selma Kir ve KTU Döner Sermaye Saymanlığı personeli Fatma Reyhan Bal’a plaket takdim edildi.
 
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 16