Geri

GUYADER YÖNETİM KURULU ÜYELERİ GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

04 Mayıs 2016, Çarşamba | 16:30
Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ’u ziyaret ederek sorunları anlattılar. Uzman ve uzman yardımcılarının sıkıntıları ile ilgili hazırlamış oldukları raporu Genel Başkanımıza sundular.

Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ “Her geçen gün kamu çalışanı devlet memurlarının sorunları artarak devam ediyor. Kamuda çalışma barışı bozuldu. Liyakat ayaklar altına alındı. Biz Türk Büro-Sen olarak hizmetliden memura, şefe, uzman ve şube müdürüne kadar her kademedeki çalışanlarımızın ücret ve sosyal haklarının hakkaniyet ölçüsü içerisinde yeniden düzenlenmesini istiyoruz. Bilimsel bir çalışma yapılarak kamuda hangi işin hangi işe eşit olduğu” tespiti yapılmalı, iş tanımı yeniden oluşturulmalıdır.

Başta Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığımız olmak üzere tüm kamu kurumlarında hükümetin yanlış ücret politikaları neticesinde çalışma barışı kalmamıştır. Bu durum aynı zamanda verimsizliğe sebep olmaktadır.

Sendikaların amacı, öncelikle memurlarımızın kazanılmış haklarını korumak, daha sonrada geliştirmek için mücadele etmektedir. Biz bu anlayış içerisinde hangi meslekte olursa olsun her memurumuzun sorunlarına çözüm üretmek durumundayız." dedi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1