Geri

METLİS-DER’DEN GENEL BAŞKANIMIZA ZİYARET

27 Haziran 2014, Cuma | 10:31
Meteoroloji Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Yönetimi, Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’u makamında ziyaret ettiler.

Meteoroloji çalışanlarının sorunları ve çözüm yollarının istişare edildiği ziyarette, Genel Başkanımız Meteoroloji’de örgütlü olduğumuzu belirterek, “Meteoroloji çalışanlarının sorunlarına hakimiz. Sorunların çözüm yolları için bu güne kadar mücadele ettik, mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir.

Bilindiği gibi EuroControl’den (Avrupa Hava Seyrü Sefer Güvenliği Örgütü) Devlet Hava Meydanları’nda çalışan DHMİ personeline ek bir ücret verilmektedir. Çalışanların unvanları ile görev ve sorumluluklarının önemine göre her ay verilen ücret 850 TL ile 3.500 TL arasındadır. Bu ücretleri DHMİ personelinin tamamı almaktadır. Ancak, hava alanlarında görev yapan, hava trafiğinin olmazsa olmazı olan Meteoroloji çalışanlarına hak ettikleri halde EuroControl’den ek ücret verilmemektedir. Bütün meteoroloji çalışanlarına DHMİ personeline verilen oranlarda bu ek ücretin verilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ” dedi.

Ziyarette METLİS-DER Genel Başkanı Fetih Dağlı, Başkan Yardımcısı Ahmet Eryılmaz, Sekreter Necdet Dolay, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Altıntaş, Gökhan Bekaroğlu, Fatih Göktürk, Murat Ayvazoğlu ve Ankara 12 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Atıf Atasoy katıldı.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2