Geri

TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANDI

19 Haziran 2014, Perşembe | 13:08
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi 33. Toplantısı İzmir’de başladı.

Swiss Büyük Efes otel' de başlayan toplantıya Türkiye Kanadından Konfederasyonumuzun da içinde olduğu ve Türkiye Ekonomik Sosyal Konsey'in üyesi Sivil Toplum Örgütleri yanında Avrupa Kanadından da Avrupa Ekonomik Sosyal Komitesi üyeleri katılmaktadır.

AB müzakere sürecinde görev yürüten Karma Parlemento Komitesi ve Karma İstişare Komiteleri, AB müzakerelerinde önemli katkılar sağlamaktadır.

Yılda iki toplantı yaparak çalışmalarını yürüten komitenin içerisinde 2002 yılından bu yana yer alan konfederasyonumuz, komitede kamu çalışanları adına tek temsilci konumundadır.

Konfederasyonumuzun dışında Türk-İş, Hak-İş, Tisk, Tesk, Tobb ve TZOB' nin de yer aldığı komitenin 33. Toplantısında, konfederasyonumuzu temsilen Konfederasyon Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı  ve Konfederasyonumuz Genel Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Demirci, Türk Haber-Sen Genel Başkanı ve Konfederasyonumuz Genel Basın Sekreteri Sedat Yılmaz ile Türk Eğitim-Sen Genel Basın ve Dış İlişkiler Sekreteri Sami Özdemir’den oluşan bir heyet yer almaktadır.
Bu yılki toplantının gündemi çerçevesinde, Kamu görevlilerinin sendikal hakları yanında, maden sahaları başta olmak üzere iş sağlığı ve güvenliği konuları, 19. Müzakere konu başlığı olan sosyal politika ve istihdam konuları, İnsan hakları ve hukukun üstünlüğünü korumada Ombudsman'ın rolü, Türk vatandaşları için Avrupa’da vizesiz dolaşım hakkı, Akdeniz için barış çalışmaları gibi konular yer almaktadır.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı ve Konfederasyonumuz Genel Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Demirci’nin de birer konuşma yapacağı toplantının sonucunda, sunulan görüşler ve tartışmalar çerçevesinde bir sonuç deklerasyonu hazırlanacaktır.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4