Geri

GELİR İDARESİ BAŞKANI ADNAN ERTÜRK’Ü ZİYARET ETTİK

17 Haziran 2014, Salı | 09:29
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Ramazan Nacak, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Remzi Kaya, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Bayram Ali Oymak, İstanbul 4 Nolu Şube Başkanımız Ali Söğüt, İstanbul 5 Nolu Şube Başkanımız İlhan Eren ve Bursa Şube Başkanımız İbrahim Bulut’tan oluşan bir heyetle Gelir İdaresi Başkanlığı’na atanan Adnan Ertürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ziyarette;

-GİB çalışanları için Gelir Uzmanlığı sınavı açılması,

-Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personel için sınav açılması,

-Kurumda bozulan ücret adaletsizliğinin giderilmesi,

-Vergi yapılandırması sebebiyle personele fazla mesai yaptırılması durumunda, fazla mesai ücretinin ödenmesi,

-Uzmanlık yeterlilik sınavında başarısız olan personele bir hak daha tanınması,

-Personelin servis sorununun çözülmesi,

-Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı hizmet binalarının bir çok yerde fiziki mekan olarak yetersiz olduğunu, alt yapı donanımının günümüz koşullarına cevap vermediğini, binaların fiziki ve alt yapı donanımlarının günümüz şartlarına cevap verecek şekilde yeniden dizayn edilmesi

gerektiği taleplerimizi Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’e iletti.

GELİR İDARESİ SİL BAŞTAN

Ertürk, “A’dan Z’ye Tüm Vergisel Süreçleri Masaya Yatıracağız”

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, öncelikli hedefleri arasında A’dan Z’ye tüm vergisel süreçlerin masaya yatırılacağını belirterek, “Çıkartacağımız haritaya göre idare olarak izleyeceğimiz yolu belirleyeceğiz. İkinci olarak kayıt dışı ile mücadele için Türkiye gerçeklerini göz önüne alarak, ayağı yere basan bir eylem mücadele planı hazırlayacağız. Üçüncü olarak KDV’yi rasyonelize edeceğiz. Dördüncü olarak tahsilatın hızlandırılmasını sağlayacağız. Bunun için adil ve eşit bir yol izleyeceğiz. Son olarakta çalışma koşulları ile çalışanların durumlarını iyileştirerek, personelimizin motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Bu noktada personelimizden de destek bekliyoruz” dedi.

İSTANBUL’DAKİ DEPREME DAYANIKSIZ BİNALAR İÇİN PROSEDÜR BAŞLATILDI

İstanbul Bayrampaşa ve Ümraniye Vergi Dairesi Kompleksi binası ile Bursa Fomara ve İhsaniye  hizmet binalarının depreme dayanıksız olduğu, bu sebeple personelde ciddi endişeler yarattığı Başkan Ertürk’e iletildi.

Gelir idaresi Başkanı Adnan Ertürk ise, binalarla ilgili olarak prosedürün başlatıldığını, İstanbul’da 2 adet binanın alındığını ve sürecin hızlandırılacağını, Bursa Fomara ile İhsaniye hizmet binaları için de gerekli talimatların verildiğini aktardı.  Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 7