Geri

TAŞERON YASASININ TAKİPÇİSİYİZ

05 Haziran 2014, Perşembe | 08:55
Taşeronlaşmayı kaldırmak, maden işçilerine yeni haklar getirmek için hazırlandığı iddia edilen ancak, taşeron işçiliğini asıl istihdam sistemi haline getirecek olan torba kanun tasarısı TBMM gündemine geldi.

Türkiye Kamu-Sen olarak tasarının bu haliyle yasalaşması durumunda kamuda memur kalmayacağı, iş güvenliği tedbirlerinin alınmayacağı, ülkede düşük ücretli, güvencesiz, çağdaş köleliğin yasal ve genel bir hal alacağı endişelerimizi daha önce iletmiştik.

Türkiye Kamu-Sen olarak TBMM’deki görüşmelerde Genel Toplu Sözleşme Sekreterimiz ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak ve Genel Mevzuat Sekreterimiz Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer’in de katıldığı toplantılarda yasaya ilişkin görüş ve önerilerimizi tekrar gündeme getirmek ve bu yasanın bu haliyle daha büyük sıkıntıları beraberinde getireceğini vurgulamaya devam ediyoruz.

Eleştiriler sonucunda Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan Alt Komisyona sevk edildi. Temsilcilerimiz Alt Komisyon’da da çekincelerimizi ilgililere iletmeye ve güvenceli, güvenli istihdam taleplerimizi gündeme getirmeye devam etmektedirler.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1