Geri

FATİH ACAR: OBJEKTİF OLMAYAN NE VARSA DÜZENLEME YAPACAĞIZ

10 Nisan 2013, Çarşamba | 10:53
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan beraberinde Ankara 10 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Erdem ve Şube Başkan Yardımcımız Ferhat Çakır ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanan Fatih Acar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kurumun ve kurum çalışanlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız  28 – 30 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, İŞKUR, DPB Çalışanları Çalıştayımızdan bahsederek, “Çalıştayımıza Türkiye’nin dört bir tarafından kurum çalışanları katılarak sorunlarını dile getirdiler. Bizde bu çalıştay sonuçlarını kitapçık haline getirerek gerekli olan tüm makamlara ulaştırdık. Ayrıca kurum çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarında düzenlemeler yapılarak çalışma barışının yeniden sağlanması gerekmektedir. VHKİ kadrolarına yapılan atamalarda sendikal ayrımcılık yapıldığı kanaati oluşmuştur. Bu sonrunların da çözülmesi çalışanları motive edecektir” dedi.

Ayrıca Türk Büro-Sen hizmet kolu kapsamında ki, tüm kurumların sorunlarını içine alan 6 adet çalıştayımızın sonuç kitaçıkları da Müsteşar Bey’e taktim edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar ziyaretimiz için sendikamıza teşekkür ederek, “objektif olmadığına inandığımız tüm uygulamalar üzerinde yeniden çalışma yapacağız. Kurumumuzun başlıca sorunlarının içinde yer alan yerleşim planı ve personelin eğitimi için çalışma başlattık. Kurumda ki yerleşim planını bir düzene oturtacağız. Personele sadece mevzuat eğitimi değil, iletişim, motivasyon konularında da eğitim vereceğiz.  VHKİ kadrolarona yapılan atamalarda ise bir kriter getireceğim. Sendikal ayrımcılık söz konusu olamaz. Bugüne kadar Allah şahidimdir, atamalarda bir kere bile ayrımcılık yapmadım, bundan sonra da yapmam. Düzenlemiş olduğunuz çalıştaylar gerçekten başarılı. Elinize sağlık. Güzel olan, emek verilen tüm çalışmalara destek vereceğiz” dedi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5