Geri

ADALET ÇALIŞTAYIMIZLA İLGİLİ İLLERİMİZDE BASIN AÇIKLAMALARI YAPILDI

28 Eylül 2012, Cuma | 14:16
Türk Büro-Sen’in 14-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Ankara’da düzenlemiş olduğu ““Adalet Bakanlığı Çalışanlarının Sorunları Ve Bu Sorunların Çözüm Yolları Çalıştayı”nın ardından Türk Büro-Sen Şubeleri ve İl Temsilcilikleri illerinde yapmış oldukları basın açıklamalarıyla, Çalıştayın Sonuç bildirisini kamuoyuyla paylaştı.

Şube Başkanı ve İl temsilcilerimiz yapmış oldukları açıklamalarda; Adalet çalışanlarının sorunlarını gündeme taşıyarak, personele uygulanan mobing ve güvenlik sorununa dikkat çekti.

Açıklamalarında; Adliye personeli de diğer memurlar gibi, 4483 Sayılı Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun kapsamına alınarak,  kaderlerinin Hakim ve Savcıların iki dudağı arasından kurtulması” talebinde bulunan Şube Başkanı ve İl Temsilcilerimiz, ayrıca ,herkesin çekinerek girdiği Adliye binalarında sabahtan akşama kadar mesai de olan Adalet çalışanlarının, sürekli olarak suç potansiyeli olan kişilerle yüz yüze geldiğini ve dramlara şahit olduklarını  vurgulayarak,  yaptıkları hizmet gereği yoğun psikolojik baskı altında olan Adalet çalışanları için psikolojik destek istediklerini açıkladı. Adalet çalıştayına ilşkin illerde yapılan basın açıklamaları, yerel basında geniş yer buldu.
Adalet çalıştayında gerçekleştirien çalışmalar, sonuç bildirisi ve yerel basında çıkan haberler derlenerek bir kitapçık haline getirilecek ve Başbakanlık, Adalet Bakanı, Adalet Bakanlığı bürokratlarIarı, Partilerin Grup Başkanvekillikleri, HSYK, Cumhuriyet Başsavcıları, Baro Başkanlıkları ve Adalet çalışanlarıyla paylaşılacaktır.
 
İllerde Gerçekleştirilen Basın Açıklamalarının Bazılarının Fotoğrafları:

ÇANKIRI ESKİŞEHİR MERSİN TRABZON
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4