Geri

SİNCAN İŞ-KUR, ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADI

26 Eylül 2012, Çarşamba | 15:58
Genel Başkanımızın bugünkü dördüncü durağı, Sincan İş-Kur Müdürlüğü oldu. Ankara 10 No’lu Şube Başkanı Mehmet Erdem, Yönetim Kurulu ve kurum çalışanlarının katılımıyla, bölücü terör protesto edildi. İstiklal Marşı ve dualar eşliğinde yad edilen şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Ankara 10 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Yüksel Seven, İş-Kur çalışanlarına hitaben yapmış olduğu konuşmada artarak devam eden hain terör saldırılarını kınayarak, şehitlerimize Allah’tan rahmet başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diledi.

Ardından, bölücü teröre lanet protestosunda söz alan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, ülkemizin 30 yıldır terör belasıyla mücadele ettiğini vurgulayarak, hükümetlerin başarısız politikaları sonucunda hain bölücülerin gittikçe azgınlaştığını ifade etti. İktidarın açılım politikalarını da eleştiren Genel Başkanımız Yokuş, “Terörle mücadele de en büyük görevin düştüğü siyasi iradenin sadece halka sabır dileklediğini görmekteyiz. Milletimizin sabrı kalmamıştır. Habur karşılamalarıyla, müzakarelerle, Oslo görüşmeleriyle şımartılan eşkiyalar her geçen gün daha fazla can istemekte, daha fazla canımıza mal olmaktadır.” dedi. Şehitlik mertebesinin kutsaliyetine de dikkat çeken Genel Başkanımız Yokuş,  “ Elbette şehitlik, peygamberlik sıfatından sonraki en yüksek makam. Elbette bizler şanlı atalarımız gibi vatanımız için seve seve canımızı feda ederiz. Ama bizim içimizde yaşayıp, ekmeğimizi-suyumuzu içip, askerimize-polisimize-kamu görevlilerimize kurşun sıkan namertlere karşı, teslimiyetçi bir tavır takınılması bizlerin canını yakıyor. Terör sivil-asker ayrımı yapmıyor. Çoluk-çocuk demiyor. Her gün şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz artık.” şeklinde konuştu.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4