Geri

EKONOMİ BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI, TERÖRE “HAYIR” DEDİ

26 Eylül 2012, Çarşamba | 14:56
Bölücü terör protestolarının bir diğer adresi de Ekonomi Bakanlığı oldu. Saat:10.00’da gerçekleştirilen protestoya Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz ve Ankara 8 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
 
Türk bayraklarıyla kurumlarının önünde toplanan Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı çalışanları, şehitlerimizi anarak, bölücü terörü lanetledi.  Protestonun başlangıcında, Ankara 8 No’lu Şube Başkanı Kamil Yılmaz eli kanlı terör örgütünü kınayan bir konuşma gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanlığı’nda toplanan kalabalığa ve basın mesuplarına seslenen Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Türk memuru artık yeter diyor. Mühendisimiz, savcımız, öğretmenimiz, güvenlik güçlerimiz, kamu görevlilerimiz ölmesin diyor.  Huzur istiyoruz. İnsanca ve birlik-bütünlük için de yaşamak istiyoruz. İktidar bu huzuru millete yaşatmakla mükelleftir.

Terörün hedefinde, sadece askerimiz-polisimiz değil sivil vatandaşlarımız ve hatta çocuklarımızda var. Gaziantep’de, Kumrular Sokakta yaşanan patlamalar da buna örnektir.

Şehitlerimize bizler sahip çıkmaya devam edeceğiz. Terörle mücadele atılacak her kararlı adımda, Türk memurları devletinin arkasındadır. Gereğini yapınız.

Bugün Türkiye’nin her yerinde Türk memurları bir kere daha haykırıyor. Diyor ki; terörle yaşamak zorunda değiliz. Artık şehit cenazesi kaldırmak istemiyoruz. Sesini çıkartmayanlar da sorumludurlar. Türkiye’de ateş düştüğü yeri yakmamalı, bir şehit 75 milyonun yüreğini yakmalı.” şeklinde konuştu.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un konuşmasının ardından, şehitlerimizin ruhları için dua edildi, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 16