Geri

SGK’DA MESAİ, ŞEHİTLERE SAYGI DURUŞUYLA BAŞLADI

26 Eylül 2012, Çarşamba | 13:57
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nda da mesai başlamadan önce bölücü terör protesto edildi. Çalışanların ve kurum idarecilerinin geniş bir katılım gösterdiği kurum bahçesinde ki protesto da, şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, dualar okundu ve İstiklal marşı söylendi.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz, Ankara Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerinin bazılarının da katıldığı protesto da, kamu çalışanları ellerinde Türk Bayraklarıyla teröre lanet okudu. SGK'daki protestoya Sayıştay ve Milli Piyango çalışanları da katılarak destek verdi.

Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Yücel Özer’in SGK çalışanlarına hitap etmesinin ardından burada bir konuşma gerçekleştiren Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş; “ Yaklaşık yüzde beş bile tabanı olmayan bir güruh ve yandaşlarından oluşan ihanet şebekesi, %95’lik nüfusu teslim almıştır. Yani bizi teröre, kana, yoksulluğa mahkum etmiştir. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Evlatlarını askere yollayan analar, oğlumun kara haberi ne zaman gelecek diye yürekleri ağızlarında bekliyorlar. Çocukları askerlik çağına yaklaşan aileler, acaba benim çocuğum da al bayrağa sarılı tabutla mı geri gelecek, diyorlar. Elbetteki şehadet en büyük şereftir. Ama bu kör kavgada, içimizdeki üç-beş çapulcunun; askerimizi, polisimizi şehit etmesi kanımıza dokunuyor. Terörle mücadele de gereken adımlar bir an evvel atılmalıdır.” dedi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 27