Geri

ÇALIŞMA BAKANLIĞI PERSONELİ BÖLÜCÜ TERÖRÜ PROTESTO ETTİ

26 Eylül 2012, Çarşamba | 12:21
Türkiye Kamu-Sen, ülke genelinde 26.09.2012 Çarşamba günü (bugün) Bölücü Terörü lanetledi.  Memurlar, sabah mesailerine şehitlerimiz için dua ederek, İstiklal Marşı okuyarak ve saygı duruşunda bulunarak girdi. Kamu kurumlarının önü, ay yıldızlı bayraklarla donatıldı.

Kamu Çalışanları Mesailerine Şehitlerimizi Anarak Başladı

Türk Büro-Sen’de Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un katılımıyla, ilk önce 08:30’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı'nda  Şehitlerimiz için tören düzenledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personeli kamu çalışanları, mesailerine başlamadan önce ellerinde Türk bayraklarıyla Bakanlık önünde toplandı. Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz ve Ankara 10 No’lu Şube Yönetim Kurulunun katılımıyla terör protesto edildi. Ankara 10 No’lu Şube Başkanı Mehmet Erdem, protestonun amacını izah eden kısa bir konuşmadan sonra sözü Genel Başkan Fahrettin Yokuş’a bıraktı.  Yokuş konuşmasında; ““Bu sabah yine Tunceli’den gelen 7 şehit haberiyle acı içinde uyandık. Aslında, her sabah şehit haberleri ile uyanıyor, her akşam haberlerde şehit cenazelerinin kaldırılışını izliyoruz.Şehit analarının feryadlarını göz yaşı dökerek izliyoruz. Terör, otuz yıldır sürüyor. Otuz yıldır terörle baş edemeyen bir hükümet anlayışı var. Devlet erkanı, Cumhurbaşkanından Başbakanına, Bakanından Genel Kurmay Başkanına her şehit cenazesinde aynı şeyler söyleniyor:” Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Akıttıkları kanda boğulacaklar." de yip milletimize sabr-ı celil diliyorlar. Hükümet, millete sabır telkin edecek makan değil, terörün bir an evvel bitirilmesini sağlayacak makamdır. Siz katillerle mücadele etmek için oradasınız.”dedi.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un konuşmasının ardından, şehitlerimizin ruhlarına dualar okunarak, saygı duruşunda bulunuldu.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 12