Geri

MALİYE BAKAN YARDIMCISI CANTİMUR’U ZİYARET ETTİK

20 Eylül 2012, Perşembe | 18:07
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk ve A. Tahir Yüzbaşıoğlu’ndan oluşan bir heyet 20.09.2012 tarihinde Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Maliye Bakan Yardımcısı Cantümur’a yeni görevinde hayırlı olsun dileklerinin iletilmesinden sonra, kurum çalışanlarının sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarette, Sayın Bakan Yardımcısı, babasının ve dedesinin de Maliyeci olduğunu belirterek; Maliyenin ve Maliye çalışanlarının  sıkıntılarını çok iyi bildiğini ifade etti. Ziyarette Türk Büro-Sen tarafından dile getirilen konulardan birine cevaben Cantimur, Maliye Bakanlığı’nda pek çok kişinin memnun olmadığı bilgisinin kendisine de ulaştığını, konuya vakıf olduğunu ifade etti.

Görüşme esnasında, sendikamız tarafından hazırlanan Maliye Bakanlığı ve Gelir  İdaresi Başkanlığı çalışanlarının sorun ve taleplerinin ayrıntılı bir biçimde yer aldığı dosya, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’a iletildi.
Dosya’da;
  • Görevde Yükselme Sınavının açılması,
  • Maliye Bakanlığında Uzmanlık sınavının açılması,
  • Kurum çalışanları arasındaki ücret adaletsizliğinin giderilmesi,
  • Genel idari İdarei Hizmet ler Sınıfındaki şoför ve güvenlik görevlilerine de VHKİ kadrosunun verilmesi,
  • Servis hizmet başta olmak üzere, Maliye ve GİB çalışanlarının sorunları ve talepleri yer aldı.
 
Sayın Bakan Yardımcısı, dosyayı inceleyeceğini ve dosyadaki talepler üzerine bilgi alışverişinde bulunmak üzere sendikamızla bir görüşme daha gerçekleştireceğini belirtti.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1