Geri

KUTSAL DEĞERLERİMİZE HAKARET BATIDA ALIŞKANLIK OLDU

13 Eylül 2012, Perşembe | 14:06
Tük Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal: ABD’de yaşanan film rezaleti sona erdirilmelidir.
 
ABD’de Peygamber Efendimize hakaret edilen bir filmin yayınlanmasını alçaklık olarak niteleyen Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “ABD’de Hz. Peygamberimiz'e (sas) hakaret içeren filmin gösterilmesi alçaklığın en aşağısıdır. En uzak ülkenin bile çok yakınlaştığı, arada hiçbir engelin kalmadığı günümüzde son din olan yüce İslam dinine ve onun şanlı Peygamberi son Peygamber Hz. Muhammed’e (sas) herkes saygı göstermelidir. Özellikle kendilerini ileri, medeni, demokrasinin en üst noktasında gören ABD ve batılı ülkelerde yapılan bu edepsizlikleri kınıyoruz.” dedi.

Batının Müslümanların değerleri ile alay etmek gibi edepsizliği adeta bir alışkanlık haline getirdiğini kaydeden Ünal “Karikatür, içki festivalleri, Kur’an yakma girişimleri ve bu tür densiz filmlerin amacı provokatörlüktür. Amaçları Müslümanların kutsal değerleri ile alay etmektir. Ne yazık ki bu tip olaylarla yapılan edepsizlikler Batı’da bir alışkanlık haline geldi” şeklinde konuştu.

Peygamber efendimize hakaret edilen filmin ABD’nin iki yüzlülüğünü bir kez daha gösterdiğini belirten Ünal “Özellikle demokrasi kahramanı gibi gözüken ABD yetkililerinin iki yüzlülüğünü görmekteyiz. Unutulmasın ki bu tür girişimler son din İslam’ın, son kitap Kur’an’ın ve son Peygamber Hz.Muhammed’in (sas) yüceliğine en küçük bir halel getiremez. Sadece bunu yapanların sapık düşüncelerine ve sözde demokrasi, özgürlük havarisi ülkelerin ve yöneticilerinin gerçek yüzlerini ortaya koymaktadır.

Bu rezalete karşı tüm Müslümanları şiddete başvurmadan tepki göstermeye davet ediyoruz. ABD’de yaşanan bu film rezaleti sona erdirilmelidir.” şeklinde konuştu.

Hıristiyan dünyası bu ve benzeri alçakça girişimlere karşı olduklarını dile getirmelidirler” diyen Ünal bu tür girişimlerin engellenmesi gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Nuri Ünal, insan hakları savunucusu olduğunu iddia eden batılıların samimiyetlerini göstermek için yaşanan bu rezalete tepki göstermeye ve karşı gelmeye davet etti.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1