Geri

KAYSERİ ŞUBEDEN SİYAH ÇELENK

12 Eylül 2012, Çarşamba | 15:25


Değerli Basın Mensupları

             Bugün burada, Hukukun Üstünlüğüne Yüce Türk Adaletine sarsılmaz bir güven içerisinde olan Türkiye Kamu-Sen mensupları olarak bizler, Kayseri Adliyesinde Haksız ve Hukuksuz bir şekilde Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından alınan bir kısım idari kararlara karşı demokratik tepkimizi göstermek ve konuyu kamuoyu ile paylaşmak üzere Adliye önüne siyah çelenk koyuyoruz.

            Yasalarımızın ve Anayasamızın bizlere vermiş  olduğu ve de Uluslar arası sözleşmelerden doğan haklarımızı kullanarak Adalet çalışanlarımızın Ekonomik, Özlük ve Sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesi noktasında sendika olarak çalışmalarımızı son derece titizlik ve sorumluluk anlayışı içerisinde, Diyaloğu hep ön planda tutarak , üreten , kamu yararını gözeten , ilkeli ve çözüm odaklı tavrımızı ısrarla devam ettiriyoruz.

            Bugün Kayseri Adliyemizde öyle bir noktaya gelindi ki ,  Adalet Komisyonu tarafından daha önce hiç şahit olmadığımız bir şekilde, kendi istekleri dışında yüzlerce Adliye çalışanlarımızın görev yerleri değiştirildi. Sendika olarak bu değişikliklerin kamu yararı gözetilmeden, objektif kriterlere  dayandırılmadan yapıldığını ve birçok Adliye çalışanlarımızın mağdur edildiğini dile getirip düzeltilmesini talep ettik, bu talebimiz dikkate alınmadığı gibi adeta “ bunları söyleyen siz misiniz “ dercesine Adliye Sendika temsilcimizin ,  Adliye çalışanı Kayseri Şube Başkan Yardımcımızın Yahyalı İlçesine tayini çıkartıldı.

4688 Sayılı Yasada sendika temsilci ve yöneticileri güvence altına alınmasına rağmen Hukuksuz bir şekilde ilçeye tayini çıkartılarak hem Şube Başkan Yardımcımız cezalandırılmış hem de ailesi sıkıntıya sokulmuştur.

 Adalet Komisyonu tarafından yapılan bu hukuksuz uygulamaları kabullenmemiz ,  sessiz ve tepkisiz kalmamız beklenemez.      

             Hak ve adaletin olduğu , hakların korunmasının teminatı olduğuna inandığımız Bağımsız Türk Yargısının olduğu yerde bu uygulamaları görmek bizleri son derece üzmüştür.

      Yüce Türk  Adaletine olan sarsılmaz güvenimizi zedelemeye, zayıflatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

Şu hususunda çok iyi bilinmesini isteriz ki ,  Kayseri Adliyesinde yaşanan bu haksız ve hukuksuz uygulamalar , Bizlerin hukukun üstünlüğüne ve yüce Türk  Adaletine olan sarsılmaz inanç ve güvenimizi asla zedelemeyecektir.

Yasalar ve Hukuk içerisinde kalarak, gerek hukuki girişimlerimizi gerekse Demokratik tepkilerimizi,  yapılan haksızlık giderilinceye kadar sürdüreceğimizi de  ifade ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle,

 Kamuoyuna Saygılarımızı sunuyoruzFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2