Geri

SONUNDA BU DA OLDU !!!

11 Eylül 2012, Salı | 11:52
Özel izinle üçüncü kez ayine açılan Akdamar adasındaki kilisede, bu yıl Ermeni Bayrağı açıldı.

Hükümetin açılım politikalarının bir ürünü olarak Ermenilere taviz verilmeye devam ediliyor. Hatırlanacağı üzere, Doğu Anadolu’daki Türk-İslam eserleri bakımsızlıktan dolayı yok olmaya mahkum edilirken, Akdamar Kilisesi’nin restorasyonuna 32 trilyon harcanmıştı. Van’da ve Akdamar’da yaşayan tek bir Ermeni olmamasına rağmen, büyük maliyetler harcanan kilise özel izinle ayine açılmıştı.
Üstelik, Akdamar Kilisesi’nin Türk tarihindeki acı hatıraları ise hala tazeliğini koruyor.  Rusların Doğu Anadolu Bölgemizi işgali sırasında Ermeni çetecilerini karargâhı olmuş, silah deposu olarak kullanılmış, O bölgede yüz binlerce Müslüman Türk’ün çoluk çocuk, kadın ihtiyar demeden katledilmesine vesile olmuştur. İnsanlık suçu işlenen kilisenin, Ermeniler için önemi bununla da sınırlı kalmıyor; Sözde Soykırım yalanları neticesinde Türkiye’den edilen iki talep arasında Ağrı Dağı ve Akdamar Kilisesi bulunuyor.

Bu yılda, Akdamar Kilisesi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen izin ile Ermenistan gelen gruplar 3. Kez ayinlerini gerçekleştirdi. Ayine, Başpiskopos Kçajag Barsamyan tarafından yönetilen ve Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Meclisi Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan'ın da katıldı. Ermenistan'dan gelen Agong Grubu müzikli halk oyunları gösterisi sırasında grup çığrından çıkarak Ermeni bayrakları açtı.

Ermenilerin bu cürreti; İsimlerini açıklamak istemeyen 2 Vanlı bayan tarafından tepkiyle karşılandı, bayrak açanları ikaz etmelerine rağmen kimse dikkate almadı. Duruma tepki gösteren bayanlar, yaşanan durum karşısında atalarının kemiklerinin sızladığını söylediler. 
Demokratik talep adı altında Ermenilere verilen tavizler neticesinde ilerleyen yıllarca yapılacak ayinlerde Kilisenin burçlarına Ermeni bayrağı bunun sorumlusu kim olacak? Akdamar Kilisesi’ne devletin kasasından tirlyonlar akıltılmasını protesto eden ve yalnızca Türk Bayrağı açan Türkiye Kamu-Sen’liler hakkında soruşturma açan yetkililer, halayların çekildiği kilise de Ermenistan bayrağı açılırken neredeler?
 
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1