Geri

EN …….. ASKER BİZİM ASKER !

06 Eylül 2012, Perşembe | 16:10
Asker ve askerlik bizim milletimiz için kutsaldır. Mehmetçik , Yüce Peygamberimizin adından alır, adını. Türk milleti, tarih boyu hep asker millet olarak anılır. Ve tarih boyu en çok düşmanı olan millet olmuştur.

Milletimizin tarih sahnesinden bugüne gelişini inceleyenler, neden en çok düşmanı olan millet olduğumuzu da çok iyi bilirler. Biz de askerlik o kadar önemlidir ki; askere gitmeyeni “adam!” saymayız. Çünkü askerlik sadece vatan hizmeti değildir. “Ham” olarak genç yaşta gidenlerin “pişip” döndüğü yerdir. Aynı zamanda “asker ocağına boşuna “peygamber ocağı” denmemiştir. Askere yolladığımız yavrularımıza “kına” yakılmasının ve dualar eşliğinde helallikler alınarak, köyünden kentinden  uğurlanmasının da  derin anlamı  vardır.
Hele hele asker uğurlamalarında genç yiğitlerin konvoylar eşliğinde terminallere götürülüşü ve otobüslere bindiriliş sahneleri vardır ki; hiçbir milletin evlatlarına nasip olmayan gurur verici bir durumdur,bu.
 “ Vatan sana canım feda.” 
“En büyük asker bizim asker.”
 “Şehitler ölmez, vatan bölünmez.”
“Her Türk asker doğar.”
 
Nidaları ile yer gök inler. Bu sahneler her asker uğurlamasında tekrar edilir. Ellerde ayyıldızlı al bayrak dillerde “en büyük asker bizim asker.”

28 yıldır bölücü eşkıyanın alçakca pusu kurduğu binlerce mehmetçiğe şehadet şerbeti içirdiği ve hainlere inat, yine en büyük asker bizim asker.

Elbette En Büyük Asker Bizim Asker;

“Her Türk asker doğar.” İfadesi boşuna yazılmamıştır belleklere. Ve yine tarih, Türk milleti kadar toprakları için bedel ödemiş başka bir milleti de yazmamıştır.

Ama kanı canı, bedeni, ruhu en “kıymetsiz asker yine bizim asker.”dir.

Bölücü eşkıyanın kurşun sıktığı, sıksık yaşanan kazalarla Hakk’a kavuşan, eğitim zaiyatı olarak peygamber ocağından baba ocağına gönderilen hep En Büyük Asker Bizim Askerdir.

Ve bazısı  bölücü eşkıyanın elinde, bazısı da  gaiplik (yani varlığından ümit kesilmiş, ölü sayılmış) durumunda.

Acaba Genel Kurmay Başkanlığı Bir İstatistik Yapıyor Mu?

En Büyük Asker Bizim Askerin her yıl ne kadarı şehit oluyor? Ne kadarı Gazi oluyor? Ne kadarı gözünden, kulağından ,bedeninin bir parçasından oluyor? Acaba başka bir ülkede ve başka bir millette böylesine ağır bedeller ödeyen askerler  var mı?

Terör saldırsı şu kadar şehit
Trafik kazası bu kadar şehit
Cephanelik patlması onlarca şehit
Eğitim zaiyatı yüzlerce şehit.

Ve ne yazık ki; Askerimizin bugün getirildiği nokta:

En garip asker bizim asker
En sahipsiz asker bizim asker
En kıymetsiz asker bizim asker
En değersiz asker bizim asker

En … En … En …
Bu “en”leri uzatmak elbette mümkün.

Askerimizi bu hale düşürenlerden hesap sorulmalıdır. İhmali görülen ülke yöneticilerinden, en alt kademedeki komutanına kadar herkesten Mehmedin hesabı sorulmalıdır.

Biz bu çocuklarımızı sokakta mı bulduk? 20’li yaşlara getirene kadar dişimizi tırnağımıza taktık, bugünlere getirdik. Sizlere emanet ettik. Sizler emanetlerimize ihanet ettiniz. Sorumsuzluğunuzun, yetersizliğinizin, vurdumduymazlığınızın ve de beceriksizliğinizin bedelini bizim çocuklarımız ödüyor.

Yeter be! Yeter Artık.!!!

Sorumlular Ayağa Kalkın ve Hesap Verin !!

İşte ozaman; velhasıl hesap sorulduğu zaman;

En Büyük Asker Bizim Asker’dir.
 
                                                                                                                                       Fahrettin YOKUŞ
                                                                                                                            Türk Büro-Sen Genel Başkanı
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1