Geri

BAKAN ŞİMŞEK’İN MEMURLARLA ZORU NE?

03 Eylül 2012, Pazartesi | 10:59
Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek, gün geçmiyor ki; memurlar aleyhinden bir açıklamada bulunmasın.  Daha önce memurların %11 oranında zam aldığını sosyal medyadan açıklayan Şimşek, son olarak da bir televizyon kanalında katılmış olduğu programda;  memur maaş zamlarının bütçeye 4,5-5 milyar liralık ilave yük getirdiğini ifade etti.

Şimşek, bu sene bütçe hedeflerinin tutturulamayacağına işaret ederek, bunda memur maaş zamları, ulaştırma yatırımları, sağlık, sosyal güvenlik, özelleştirme gelirlerinin azlığı ve BOTAŞ'ın maliyetin altında doğalgaz satmasının önemli payı olduğunu vurguladı.
Toplu Sözleşme yasası aylar sonra çıkartılan, 2012 yılına zam almadan giren, güçlükle yapılabilen Toplu Sözleşme masasında %4’lük zamma mahkum edilen, hükümetin tutmayan enflasyon tahminlerinden dolayı düşük olan enflasyon farklarının zammış gibi çarpıtılarak lanse edildiği memurlar; meğerse ülke ekonomisini kötü gidişatının  sebebiymiş (!).

Ne yazık ki; hükümet memura şaşı bakışını değiştirmemekte ısrar etmekte; kamu çalışanlarını devletin sırtında bir yük olarak görmektedir. Özellikle Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in memurları hedef alarak gündemi değiştirme çabalarını, mali politikalarda ki başarısızlıklarının faturasını kamu çalışanlarına mal etmeye çalışmasını üzülerek takip ediyoruz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1