Geri

İÇİŞLERİ ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI HER PLATFORMDA DİLE GETİRİYORUZ

23 Eylül 2011, Cuma | 14:10

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz ve Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat, İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük’ü ziyaret etti.

Ziyaret de, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz, hükümetin kanun hükmünde kararname çıkartma yetki süresi bitmeden İçişleri Bakanlığı’nda da bir düzenlemede yapılabileceğini, yapılacak düzenlemelerde etkili olabilmek için genel idare sınıfı ile mülki idare sınıfının ortak hareket etmesinin öneminin gerekliliğini vurguladı.

İdareciler Deneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük ise İçişleri Bakanlığı’nda çalışan Genel İdari Hizmetleri sınıfında çalışan personelin diğer Bakanlıklara göre mali haklar yönünden geri kaldığını ifade ederek, İçişleri Bakanının da meslekten biri olduğunu, konuya vakıf olduğunu tahmin ettiklerini ve kendisi ile sorunları görüşeceklerini ifade etti.

Türk Büro-Sen 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat da, hemen yan taraftaki Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü önündeki insan kuyruğunu örnek göstererek, bu iş yoğunluğunda çalışan memurların yeni düzenlemede özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Saffet Arıkan Bedük de, Bakanla ilk görüşmesinde konuyu ileteceğini belirterek, İçişleri çalışanlarını bir bütün olarak gördüklerini, genel idarenin sorunlarını da her ortamda dile getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini bildirdi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1