Geri

HİZMET İÇİ EĞİTİME GELEN MALİYE ÇALIŞANLARINI AĞIRLADIK

17 Eylül 2011, Cumartesi | 16:07

Maliye Bakanlığı’nın hizmet içi eğitimine katılmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelerimizi sendikamızın genel merkezinin hizmet binasında ağırladık.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, Osman Eksert, Cafer Seçer ve Tahir Yüzbaşının katıldığı toplantıda, Genel Başkan Yardımcımız Bayram Öztürk Sendika Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyelerimizi tanıttıktan sonra sözü Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’a bıraktı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş yaptığı konuşmada, kamu görevlileri sendikaları yasası çıkmadan önce ve yasa çıktıktan sonra yapmış olduğumuz mücadeleyi anlattı. Türk Büro-Sen’in Maliye Bakanlığı çalışanları için elde ettiği kazanımlara da değinen Genel Başkanımız Yokuş, 12 Eylül referandumuyla değişen anayasa maddeleri ile ilgili kanuni düzenlemenin hala yapılmamış olmasını da eleştirdi.

Sendikal mücadelenin grev, toplu sözleşme ve siyasete katılma hakkı ile bir bütün olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Birden fazla sendikanın olması demokrasinin gereğidir. İnsanlar birden fazla siyasi partiyi seçebildikleri gibi sendikalarını da özgürce seçebilmeli, idarecilerin baskısı ile karşılaşmamalılar” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 11