Geri

ŞUBE BAŞKANLAR KURULU TOPLANIYOR

09 Eylül 2011, Cuma | 12:26

Türkiye Kamu Sen Şube Başkanlar Kurulunu topluyor. Yeni döneme hızlı bir başlangıç yapmak isteyen Türkiye Kamu Sen, 11 hizmet kolunda teşkilatlanmış, bağlı sendikaların şube başkanları ile Balıkesir’in Edremit ilçesinde dönem başı toplantısı yapacak.

Ciddi ve sorumlu sendikacılığın ülkemizdeki tek adresi Türkiye Kamu Sen yapılacak toplantıda, 2011-2012 döneminde takip edilecek stratejisini belirleyerek, 1 Kasım tarihinde yapılacak toplu sözleşmelerde nasıl bir yol takip edilmesi gerektiğini şube başkanları ile tespit edecek. Toplantıda ayrıca, bağlı sendikalar şube başkanları ile ayrı toplantılar da yapacaklar.

Yeni dönemde üye ve yetkili sendika sayısını artırmayı hedefleyen Türkiye Kamu Sen teşkilatları, sürekli alanlarda kamu çalışanları ile beraber olmayı ve sendikacılık konusunda daha uyarıcı ve sonuç alıcı aktiviteler içinde olmayı sendikacılığın vazgeçilmezi olarak görmektedir. Her şart altında doğru, akılcı ve mücadeleci bir anlayışı benimseyen ve uygulayan Türkiye Kamu Sen kamu çalışanlarının gerçek temsilcisi olarak kamusal alanda nasıl bir sendikacılık yapılması gerektiğini bilen ve bunu uygulayan tek sendika konumundadır.

Ülkemize ve üyelerine karşı sorumluluklarını bilen Türkiye Kamu Sen, sarı sendikacılığa karşı tüm kamu çalışanlarını uyarmayı da önemli bir görev olarak görmektedir. Sarı sendikacılığın kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal tüm kazanımlarını tehdit eder bir konuma eriştiğini gören tüm teşkilatlarımız, yeni dönemde kamu çalışanlarının, bu tehdit ve tehlikeye dikkatini çekmek için daha organize bir çalışma içerisinde olacaktır. Ekonomik ve sosyal hayatımızın her geçen gün daha kötüye gittiğini, pastadan payımızın her geçen gün azaldığını, gelir dağılımındaki adaletsizliğin her gün artarak devam ettiğini bilerek, bu gidişe dur demek için daha talepkar bir anlayış sergilenmesi gerektiğini kamu çalışanlarına anlatmak da Türkiye Kamu Sen teşkilatlarının sorumluluğundadır. Bu problemlerle mücadele, ne teslim olmuş sendikalarda ne de ideolojik, bölücü sendikalarda bir umut ışığı görünmemektedir.Kendilerini iktidarların yanlışlarını aklama mercii görenlerle, PKK taleplerini kamu oyuna anlatmakla sorumlu görenlerin kamu çalışanlarının problemlerine çözüm bulmak, kafa yormak, mücadele etmek gibi bir dertleri bulunmamaktadır.

Bu yaşadıklarımızdan hareketle Türkiye Kamu Sen’in varlığı ve etkinliği, ülkemiz ve kamu çalışanlarının hakları bakımından çok daha önemli hale gelmektedir. Bütün bu sebeplerle, 30 Eylül tarihinde Edremit’te yapılacak olan Şube Başkanlar Kurulu Toplantısı çok daha anlamlı ve önemli hale gelmektedir. Yapılacak toplantının ülkemize, tüm kamu çalışanlarına hayırlı olmasını dileriz.

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL MERKEZİ