Geri

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDA SENDİKAMIZIN BAŞARISI

09 Eylül 2011, Cuma | 11:06

4688 sayılı kanunu yürürlüğe girdiği tarihten itibaren hizmet kolunda yetkili olan sendikamız ancak Maliye Bakanlığı’nda yetkiyi 2006 yılında almıştır. Yetkiyi aldığı tarihten itibaren başta Kurum İdari Kurulları olmak üzere her platformda VHKİ kadrolarının sınavsız verilmesi ve unvan değişikliğinde aranan 2 yıllık yüksekokul mezunu olma şartının lise mezunu olarak değiştirilmesi mücadelesini vermiştir. Yapmış olduğumuz çalışmalar, nihayet Gelir idaresi Başkanlığı tarafından çalışanlarının lehine yapılan bir düzenleme ile sonuçlandı.

Sendikamız en son 2011 yılı Nisan ayında da yapılan Kurum İdari Kurulunda, VHKİ kadrolarının sınavsız verilmesi ve iki yıllık yüksek okul mezunu olma şartının kaldırılması ile lise mezunu olarak değiştirilmesini talep etmiş ve karar altına aldırmıştır.

9 Eylül 2011 tarih 28049 sayılı resmi gazetede yayınlanan, Gelir İdaresi Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği ile VKHİ kadrolarının sınavsız verilmesi ve VHKİ için aranan iki yıllık yüksekokul mezunu olma şartı lise mezunu olarak değiştirilmiştir. Bu düzenlemelerle birlikte bazı konularda değişiklikler yapılmıştır.

Emeği geçen herkese teşekkür eder, değişikliğin Gelir idaresi çalışanlarına hayırlı olmasını dileriz.

Bugün (09.09.2011) yayınlanan Resmi Gazete’de Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili yayınlanan üç ayrı düzenlemeyi görmek için tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği

Gelir İdaresi Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği

Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

GİB 2011 Nisan ayı KİK Toplantısı Tutanağını Görmek İçin Tıklayınız