Geri

GENEL BAŞKANIMIZ KON TV’DE ÇARPICI TESPİTLERDE BULUNDU

07 Eylül 2011, Çarşamba | 16:46

Genel Başkanımız Sayın Fahrettin Yokuş, 7 Eylül 2011 Çarşamba günü Kon TV’de yayınlanan Ankara Konuşuyor programına konuk oldu. Genel Başkanımız Yokuş, son günlerde artan terör olaylarından, Türkiye-İsrail ilişkilerinde yaşanan gerginliğe, kamu çalışanlarının toplu sözleşme sürecinden, ekonomik durumlara kadar pek çok konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Hükümetin Mazereti Yok, Terör Bitirilmelidir

Program sunucusu Olcay Çelepçikay’ın son dönemdeki şehit haberleri ile ilgili yönelttiği soruyu Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş “Ülkemizin en önemli sorunu terördür. 27 yıldır bölücü terörle karşı karşıyayız. Terörle mücadele için bugüne kadar ekonomik, askeri ve demokratik pek çok yol denendi. Geldiğimiz noktada terör hız kesmedi, artarak devam etti. 1983 yılından beri bölücü terör sürerken, 16 hükümet, 9 başbakan değişti. Bu 27 yılda en uzun süre Başbakanlık yapan da Tayyip Bey oldu. Aynı zamanda en güçlü hükümette bu hükümet dönemi. Güçlü hükümetler döneminde sorunların daha kolay çözülmesi gerekiyor. Ama bakıyoruz,maalesef terör bu hükümet döneminde artarak, sürdü. Açılımlar yapılmasına, bir çok haklar verilmesine ve hatta her şey güzel olacak denilmesine rağmen terör mevzi kazandı. Baktığımızda görüyoruz ki; hem müttefik olduğumuz söylenen ABD tarafından, hem batı ülkeleri tarafından hem de ne yazık ki Müslüman olan komşu ülkelerimiz tarafından destekleniyor. Terörün hedefi ayrı bir devlet oluşturmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir şeye karar vermek zorunda. Seçimlerde tehditle, baskıyla yüzde 5-6 oranında oy alan bir partinin dediği mi olacak, yoksa %95’in dediğimi olacak. Türkiye Cumhuriyeti uniter bir devletse, tek dil tek bayrak tek millet olarak yoluna devam etmek istiyorsa, hükümetin terörü bitirmesi lazım. Bunun başka yolu ve mazereti yoktur.” şeklinde cevap verdi.

Son dönemde terör örgütüne karşı yapılan operasyonları da değerlendiren Genel Başkanımız Yokuş; “ Şehitler birer ikişer geliyorsa önemsenmiyor. Şayet toplu sayıda şehit gelirse hemen tepki gösteriliyor, kandile bir küçük operasyon düzenleniyor. Terörle mücadele böyle olmaz. Sadece Ramazan ayı ve bayram sürecinde 46’nın üzerinde şehidimiz var. Hükümetimiz elini tutan nedir? Strateji ortağımız ABD ile aramız iyi, BOP eş başkanıyım diyen bir başbakanımız var, halkın %50sinin desteği arkalarında. Biz de bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak hükümetimizi, pkk ile yapmış olduğu her türlü mücadelede destekliyoruz. Bayramı beklemekle bayram sonunu beklemekle olmaz. Bu kanın durması lazım. Televizyonlara çıkıp “biz kan dökmeye devam edeceğiz” diyen sözde siyasetçilere, sözde aydınlara meydan verilmemelidir.” dedi.

Daha Fazla Müslüman Kanının Akmaması İçin Füze Kalkanına Karşı Çıkılmalı


Genel Başkanımız gerginleşen Türkiye-İsrail ilişkilerine dair de şöyle konuştu: “İsrail’in arkasında ABD var. ABD dayanağı olmadan, İsrail hiçtir. Avrupa ülkeleri içinde de İsrail’e müthiş destek var. İsrail’le sorunlar kayıkçı kavgası ile çözülmez. Hükümet, ekonomik yaptırımlar haricinde, askeri işbirliğini de İsrail’le sonlandırmalıdır. Uluslar arası kamuoyunda haklılığınızı gösterecek dirayeti göstermediğiniz müddetçe yalnız kalırsınız. BM raporunda Mavi Marmara’da şehit edilen 9 vatandaşımızın haklılığı ortaya çıkmadı. Çünkü Avrupa İsrail’in yanında, sebebi de Amerika desteği. Biz müttefikimiz denilen ABD ile bu işi çözmeliyiz.

Türkiye’ye füze kalkanı projesi geliyor. İran, Türkiye’yi tehdit mi ediyor? Amerika bu füze kalkanlarını İran’a karşı kullanacak. Müslüman kanı akacak. Ayrıca, İran’da bizim soydaşlarımız da var. Güney Azeriler, İran’da yaşıyor. İran’ın tamamı din kardeşimiz. Bu füze kalkanının arkasında Amerika’nın çıkarları ve İsrail’in bölgede ki gücünün pekiştirilmesi hedefi var. Irak’ta 1 milyon Müslüman’ın kanı Amerika yüzünden aktı, Filistin’de de, dünyanın birçok yerinde de Müslüman kanı akıyor. Arkasında hep stratejik ortağımız denilen Amerika var. Füze kalkanında ki oyuna gelmeyelim, Müslüman kanı akmasına müsaade edilmemeli.”

Genel Başkanımız ülke gündemiyle ilgili çarpıcı tespitlerinin ardından, ekonomik gelişmeler ve memur sorunlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Programının sonun yapılması öngörülen toplu sözleşmelerde sendikamızın taleplerini dile getiren Genel Başkanımız Yokuş, memurların çözüm bekleyen meselelerini gündeme taşımış oldu. Genel Başkanımızın katıldığı programı, internet sitemizin ana sayfasında, sağ üst bölümde bulunan "Medyadan Yansımalar" bölümünü kullanarak izleyebilirsiniz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1