Geri

KELİMELER TÜKENDİ DUYGULAR SEL OLDU

07 Eylül 2011, Çarşamba | 10:58

Şehit düşen Cem komiser ve Nilay öğretmen toprağa verildi

Türkiye, hayatlarının baharındaki iki gencini daha toprağa verdi. İlk yuvalarını kurdukları Tunceli’de hain saldırıda şehit düşen Nilay Öğretmen ve Cem Komiser’in cenazeleri iki ayrı kentte toprağa verildi

TUNCELİ’de teröristlerin halı sahada futbol maçı yapan polislere saldırısı sırasında şehit olan komiser Cem Kerman Edirne’de, öğretmen eşi Dilay Turan Kerman Ankara’da toprağa verildi. Dilay öğretmenin Ankara Kocatepe’deki cenaze namazına baba Saim Oğuz Turan, anne Havva Turan, erkek kardeşi Eray Turan, yakınları, TBMM Başkanı, İçişleri Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, milletvekilleri çok sayıda polis ve öğretmen katıldı.

Kerman için cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, Dilay öğrtemenin vatan sevgisinden, eğitim öğretim kaygısından başka bir derdi olmayan, ülkesi için çırpınan bir kişi olduğunu ve vatan görevi yaparken şehit olduğunu belirterek, “Kelimelerin bittiği, sözlerin tükendiği, duyguların sel olduğu anlarda cenaze namazı kıldırmak zor bir iştir. Tesellimiz şehidimizin Rabbimizin sonsuz rahmetine ulaşmasına olan inancımızdır, milletimizin sevgi seline, muhabbet seline ulaşması hepimizin en büyük tesellisidir” dedi.

Polislerin omzunda uğurlandı

28 yaşındaki şehit olan Dilay öğretmenin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu polis mangasının omuzlarında taşındıktan sonra cenaze arabasına konuldu. Devlet erkanı ve katılanların önünden geçen şehit öğretmenin tabutunu polisler selamladı. Şehit öğretmen Dilay Turan Kerman, ailesinin isteği üzerine Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi. Turan ailesinin, kızları Dilay’ın mezarını ziyaret edebilmek için eşi şehit komiser Cem Kerman’la birlikte Edirne’de değil Ankara’da toprağa verilmesini istediği belirtildi.

VATAN GAZETESİ