Geri

ÇSGB ÖNÜNDE MÜSTEŞAR BİROL AYDEMİR’İ PROTESTO ETTİK

27 Aralık 2010, Pazartesi | 14:29

Türk Büro-Sen Genel Merkezi, 27 Aralık 2010 günü (bugün) saat 13:00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde, İş-Kur çalışanları hakkında talihsiz açıklamalarda bulunan Müsteşar Birol Aydemir’i protesto etti.

Genel Sekreter Bayram Öztürk, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan, Genel Mali Sekreter Rahmi Erdem, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Özer, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Osman Eksert, Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cafer Seçer, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu ile başta Ankara 10 No’lu Şube olmak üzere Ankara Şube Başkanları, Yönetim Kurulları ve çok sayıda Bakanlık çalışanının katıldığı eylemde basın açıklamasında bulunan Genel Sekreter Bayram Öztürk; “Bildiğiniz gibi Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir, TÜSİAD ekonomik araştırma forumu ve koç üniversitesi tarafından düzenlenen Türkiye'de istihdam politikası başlıklı konferansta yapmış olduğu ve 19 Aralık 2010 tarihli Radikal gazetesinde de yayımlanan konuşmasında, özverili İşkur çalışanlarını aşağılayan, hakaret eden cümleler kurma talihsizliğinde bulunmuştur. “ diyerek konuşmasına başladı. İş-Kur çalışanlarının asla yalnız olmadıklarının altını çizen Genel Sekreter Bayram Öztürk yapmış olduğu basın açıklamasında Müsteşar Aydemir’i acilen İş-Kur çalışanlarından özür dilemeye davet etti.

Yapılan basın açıklaması, “Türkiye Kamu-Sen”, “İş-Kur Çalışanı Yalnız Değildir”, “Aydemir İstifa” sloganlarıyla sona erdi.

Türk Büro-Sen Genel Merkezi’nin İş-Kur Çalışanları İle İlgili Basın Açıklamasını Görmek İçin Tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 67