Geri

SAMSUN ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

23 Kasım 2010, Salı | 12:15

Samsun Şube Olağan Genel Kurulu 13 Kasım 2010 günü, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Rahmi Erdem, Osman Eksert, Cafer Seçer, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurulun Divan Heyeti Başkanlığını Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Osman Eksert yaptı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Ahmet Keskin şöyle konuştu: "Türk halkının hakkını aramak için gönüllerde taht kuranları selamlıyorum. Kim hangi yola saparsa sapsın, kim zulme ortak, zalime dost olursa olsun, yüce gönüller bu salondadır. Sendika yalakaları, pinokyolardan kaçmadınız. Çıkar için davanızdan sapmadınız. Sağ olun var olun” dedi.

Şube Başkanı Keskin'in ardından Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş davetlilere selendi. Yokuş, kürsüde yaptığı konuşmasında, şunları kaydetti: "1992 yılında bize 'siz sendika kuramazsınız' dediler. Biz o yıllarda olmayan haklarımız ile yola koyulduk. Yıllar boyunca mahkemelerde hak hukuk mücadelesi verdik. Ve hala vermekteyiz. Kolay olmadı.18 yıldır emek, hak mücadelesi veriyoruz. Biz 82 anayasası ile sendika kurma hakkını aldık ancak sonraki süreçte 6 yıl bu hakkımızı kullanamadık. Yasal düzenleme gerekli idi. Yapıldı." AKP hükümeti döneminde defalarca toplu görüşme masasına oturduklarını ifade eden Yokuş, "Sayın Başbakan 8 yıllık süreçte milli gelirin 4'e katlandığını ifade etti. Şimdi size soruyorum var mı böyle bir baba yiğit içinizde! 2'ye bile katlanmadı 8 yılda. Ama milli gelir 4'e katlanmış. Eğer milli gelir 4'e katlanmışsa, bu milli gelirden bizimde payımıza düşmesi gerekmez mi? Bu bütçeden bizimde hakkımızı almamız gerekmez mi? Ama hepiniz biliyorsunuz ki, hepimiz hakkımızı alamadık. Ancak tüm bu haksızlıklara rağmen, hükümetin baskılarına rağmen 320 bin olan üye sayımızı bugün 370 bine çıkardık" diye konuştu.

Yapılan seçimlerin ardından yeni yönetim kurulu (asil) aşağıdaki gibi şekillendi:

Ahmet Keskin
Cemalettin Karagöz
Adil Sönmez
Rasim Akar
Nazif Erdamar
İsmail Çakıcı
Özdemir Eraslan

Şubemizin Yönetim organlarına seçilen asil ve yedek üyelerine başarılar dileriz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 35