Geri

TÜRK BÜRO-SEN İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE 4.OLAĞAN GENEL KURULU

04 Kasım 2010, Perşembe | 16:04

İstanbul 1. No’lu Şube’nin 4. Olağan Genel Kurulu 30.10.2010 günü, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra divan heyetinin teşekkülü için teklifler alındı. Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan’ın Divan Başkanlığı’na seçilmesinin ardından, Şube Başkanı Remzi Kaya açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan yaptığı konuşmada” 12 Eylül 2010 da ülkemizde bir referandum yaşandı bu referandumda birilerine göre kamu çalışanlarına toplu sözleşme hakkı tanındı. Ancak grevsiz toplu sözleşme boş silahla cepheye gitmeye benzer hiç bir işe yaramaz aldanabilirsiniz bizde bu durumdayız. Bunun akabinde şuan ki yürüklükte olan uzlaştırma kurulunun benzeri kamu görevlileri hakem kurulu diye bir kurul kuruluyor. Anayasa değişikliğinde yasayla düzenlenir diye, yasaya havale ediliyor.

Yasa tasarısını hazırlandığı ve bu tasarıya göre Kamu görevlileri hakem kurulu 10 kişiden oluşması öngörülüyor 7 kişisi kamu işvereni 3 kişisi kamu görevlileri sendikalarından oluşmakta bu kurulun kararları nihai kararlardır iç hukuk ve uluslar arası hukuktaki yargılamaya kapalıdır. Her hangi bir anlaşmazlıkta Hakem kuruluna gidildiğinde bu 7 kişi iktidarın sözünün dışına çıkamadığı kişilerden olacaktır. Bu kişilerin vereceği kararlar ne kadar tarafsız olacaktır, bunu sizlerin takdirine bırakıyorum.” dedi. Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan konuşmasını, yapılan Genel Kurulun Yüce Türk Milletine, kamu çalışanlarına, Türkiye Kamu-Sen camiasına ve Türk Büro-Sen’e hayırlar getirmesi temennisiyle noktaladı. Genel Kurulda ayrıca, Şube Eski başkanlarından Tahsin Çakır ve Serdal Özbay protokol konuşması yaptı.

Protokol konuşmasının sonrasında, İstanbul 1. No’lu Şubenin faaliyet ve çalışmaları hakkında M.Akif Terzi gerekli açıklamaları yaptı. Denetleme kurulu Başkanı Ali Sarıkaya Denetleme Kurulu raporlarını okuduktan sonra, günün önemini belirten bir konuşma yaptı. Yapılan Şube Genel Kurul Seçimlerinin ardından Yönetim Kurulu (asil) şu isimlerden meydana geldi:

Remzi KAYA
M.Akif TERZİ
Şevket DÜĞENCİOĞLU
Celal TANRIVERDİ
Mehmet YAĞIZ
Hakan YELDAN
Fatih AKBOLAT

Şubemizin, yönetim organlarına seçilen asıl ve yedek üyelerine başarılar dileriz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 20