Geri

KONYA ŞUBEDE, ZEKİ KARA YENİDEN BAŞKAN

01 Kasım 2010, Pazartesi | 16:47

Konya Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu, 30 Ekim 2010 Cumartesi günü, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Konya Milletvekilleri, SGK İl Müdürü Özge Songül, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurullarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Maliye Sarayı Defterdarlık Toplantı salonunda yapılan 4. Olağan Genel Kurul’da bir konuşma yapan Şube Başkanı Osman Zeki Kara, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar hedefimiz üyelerimizin haklarını savunmak ve almak olmuştur. Üyelerimize yaptıkları işe uygun, insanlık haysiyetine yakışır adil bir ücret, daha iyi çalışma şartları, yükümlülüklerini, iş güvenliği ve daha yüksek mesleki saygınlık kazandırmaya, geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak Mesleklerinde daha iyi ilerlemesi, gelişmesi ve dolayısıyla görülen hizmetin kalitesinin de yükseltilmesi, sosyal, kültürel ekonomik bakımdan zenginleştirilmesi için çalışmalarımızı var gücümüzle devam ettiriyoruz” dedi.

Protokol konuşmaları bölümünde söz alan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Türk Büro-Sen olarak ilk hedefimiz ülkemizde yaşayan 72 milyon vatandaşımızın mutlu ve eşit pay alacağı bir düzen istiyoruz. 9 yıldır hükümetlerle masaya oturuyoruz ama bugüne kadar kamu çalışanlarının sorunlarının çözüldüğünü söyleyemeyiz. Haklar kazanılmıştır ama bu yeterli değildir. Bizler Kamu çalışanlarının haklarını aradık ve aramaya da devam edeceğiz.” dedi. Genel Başkan Fahrettin Yokuş, iktidar partisinin tüzüğünde yer alan 'eşit işe eşit ücret uygulaması' ve 'kamuda liyakatin esas alınacağına' dair taahhütlerin yerine getirilmediğini ifade etti. Genel Başkan Yokuş, sendikalarının ilke ve ideallerinden taviz vermeyeceklerini, kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme çabasını sürdüreceklerini bildirdi. Görevini kötüye kullanan kim olursa olsun arkasında durmayacaklarını vurgulayan Yokuş, hiç kimsenin emri altına girmeden görevlerine devam edeceklerini belirtti.

Yapılan seçimlere tek liste olarak giren Osman Zeki Kara tekrar şube başkanı olurken, yeni yönetim kurulu (asil) şu isimlerden oluştu:

Osman Zeki KARA
Hüsamettin ŞENEL
Arif BAŞTUĞ
Ali HERGÜL
Ayhan ERBAKIŞ
Şükrü ÖĞÜTÇÜ
Mehmet ARMAĞAN


Şubemizin, yönetim organlarına seçilen asıl ve yedek üyelerine başarılar dileriz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 30