Geri

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINDA YETKİLİYİZ

09 Temmuz 2010, Cuma | 16:34

Ankara 10 nolu şubemizin kapsamında olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında 2010 yılı yetki sürecinde yapmış olduğumuz üye çalışmaları ile yetki yarışını başarı ile tamamlayarak yapılan üye sayımları sonucunda birinci olduk.

Yetkili sendika olarak bundan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışanlarının sorun ve taleplerini en iyi şekilde çözmek için mücadelemize devam edeceğiz.

Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, Genel Sekreterimiz Bayram ÖZTÜRK, Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterimiz Cafer SEÇER ve Ankara 10 nolu Şube Başkanımız Yüksel SEVEN Çalışma Bakanlığı'nda bulunan temsilcilik odamızda bir araya gelerek üyelerimizle birlikte zaferimizi kutladılar.

Kutlamada konuşma yapan Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ katılımcılara: "Yetkiyi Türk Büro Sen olarak tekrar aldık. Tabi kolay olmadı burada ne yazık ki bazı yöneticilerin baskıları, tehditleri, yıldırma hareketleri maalesef onlar açısından etkili olamadı. Bizim açımızdan ise buna inanan arkadaşlarımız sağ olsunlar sendikalarına sahip çıktılar ve burada sendikamız yetkiyi aldı. Bu yetkinin tekrar alınmasında Kadın komisyonu üyelerimiz, şube yöneticisi arkadaşlarımız, iş yeri temsilcilerimi, sonradan sendikamıza katılan Harun kardeşimiz çok büyük gayretler gösterdiler. Bu yetkinin sürekli olması hizmetlerin sürekli verilmesi adına çok önemli. O bakımdan bu dayanışmayı ve paylaşımı inşallah sürdüreceğiz. Biz bir arada olmaktan çok mutluyuz. Kim ne derse desin, Türkiye Kamu Sen üyeleri kamu çalışanları içinde en başarılı, en nitelikli, devletine, milletine, hizmetine en çok sahip çıkan insanlardan oluşur. Bu manada böyle bir teşkilatta yönetici olmaktan gururluyum.

Sendikacılık zor iş. Bu kadar memurun sorunlarının yoğunlaştığı bir ülkede sorularının bir anda çözülmesi mümkün değil ama biz sorunların tamamını çözemesek de sorunları paylaşarak el ele vererek birlikte olarak bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonrada ayını gayreti sürdüreceğiz diyorum ve emeği geçen burada olan olmayan herkesi kutluyorum" dedi. Daha sonra Yönetim Kurulu Üyemiz Basri AKGÜL’e üzerinde "bizim ilkemiz önce ülkemiz" ve "çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybederler" yazılı pankart hediye edildi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1