Geri

2010 YILINDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILACAK

24 Kasım 2009, Salı | 16:29

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Osman Eksert, Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cafer Seçer, Ankara 1 No.lu Şube Başkanı Dinçer Güler, Ankara 4 No.lu Şube Başkanı Harika Güzel ve Ankara 6.No.lu Şube Başkanı Yücel Özer, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı M. Emin Zararsız’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette SGK Başkanı M.Emin Zararsız’a, sendikamız tarafından 2009 Nisan ayında 43 ilde yaptırmış olduğumuz “SGK Kurum Memnuniyeti Anketi” sonuç değerlendirmesi hakkında bilgi verildi. Türk Büro-Sen heyeti ve SGK Başkanı Zararsız arasındaki görüşmede ayrıca, kurum personelinin sıkıntılarının iletildiği; İlave ek ödemeler, Merkez Müdürlüğü sınavı açılması, Merkez müdürlüklerinde görevlendirmeler, çalışma barışını bozulması, fazla mesai uygulaması, Kontrol memurları, sağlık personeli için uygulanan rotasyon, servis ihlalleri, KİK kararlarının uygulanması ve Grip salgınına karşı önlem alınması gibi önemli başlıkların bulunduğu bir rapor takdim edildi.

SGK Başkanı Mehmet Emin Zararsız, sendikamız tarafından kendisine iletilen kurum çalışanlarının sorunlarını değerlendirmeye alacağını ve 2010 yılının ilk altı ayında şeflik ve memurluk kadrosu için Görevde Yükselme Sınavı'nın açılacağını ve ayrıca, Merkez Müdürlüğü ve Kontrol Memurluğu sınavının da açılacağını ilk kez beyan etmiş oldu.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1