Geri

BAKAN ÖMER DİNÇER’İ MEMURLARDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

11 Kasım 2009, Çarşamba | 17:22

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in memurların yüzde 36’sının vasıfsız, yüzde 11’inde kamuya hizmet üretmekten uzak olduğu yönündeki açıklamalarında tepki göstererek, basına yapmış olduğu beyanatla Bakan Dinçer’e memurlardan özür dileme çağrısında bulundu.

Genel Başkan Yokuş basına vermiş olduğu demeçte, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in; “ 2 milyon 600 bin civarındaki memurun yüzde 36’sının vasıfsız, yüzde 11’ninde kamuya hizmet üretmekten uzak olduğu” ve “Bu domuz gribinden daha tehlikeli bir durum” şeklinde beyanı oldukça talihsizdir. Bakan Ömer Dinçer, bu açıklamasıyla memurların yüzde 47’sini işe yaramaz olarak addetmiştir. Sayın Bakan, bu düşünceye nasıl varmıştır? Bu bilimsel bir verimidir? Bu ifadeler Türk memuruna bir hakarettir. Gece gündüz demeden 72 milyon vatandaşımıza hizmet veren kamu çalışanlarına iftira atılmıştır.

Siyasi iktidar tarafından atanan iktidarın atadığı yöneticiler ve bakanlar kamu çalışanları arasında bir ayrıştırma yaptılar. Türkiye Kamu-Sen olarak bizde, 7 yıldır görev yapan üst ve orta düzey bürokratların yüzde seksenin vasıfsız, liyakatsiz ve siyasi yandaş olduğunu beyan ediyoruz. Bu bürokratlar kamuya hizmet üretmekten oldukça uzaktır. Kamu, hiçbir iktidar döneminde bu kadar vasıfsız idareciler tarafından yönetilmemiştir. Aynı şekilde son 7 yılda atanan, bakanlarında yüzde sekseninin vasıfsız kişilerden oluştuğunu görüyoruz. Bunların başında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer gelmektedir. Üzülerek söylüyoruz ki, devletin tepesindeki bu liyakatsiz anlayış tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa dönüşmüş durumdadır. Sayın Bakanı, bu beyanından dolayı kınıyor, tüm memurlardan özür dilemeye davet ediyoruz.” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1