Geri

İSTİŞARE TOPLATIMIZDAN AYRINTILAR

23 Haziran 2009, Salı | 11:36

17–20 Haziran tarihlerinde Şube Başkanı, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Temsilcilerimizin katılımları ile Antalya’da gerçekleştiren istişare toplantımızda mevzuata ilişkin değerlendirmelere, kamu çalışanlarının sorunlarına, sendikamızla ilgili mali, eğitim, teşkilatlandırma ve basın yayın hakkındaki bilgilendirmelerin yani sıra birçok önemli konuya yer verildi. Genel Merkez yönetim kurulu üyelerimiz, sırası ve kendi alanlarına ilişkin sunumları gerçekleştirdi.

SUNUMLAR

Genel Mali Sekreterimiz Rahmi Erdem’in babasının rahatsızlığı dolayısıyla katılamadığı istişare toplantısında Genel Sekreterimiz Bayram Öztürk, harcama belgeleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları vurgulayarak, mali konuları ele aldı.

Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Hüseyin Aslan, sendika üye sayılarına ve yıllar arasında sendikamızın üye sayısında ki artışa değindi.

Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Adnan Özer, Ek-4 ve Ek-5 formu ile mevzuat hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Osman Eksert, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımı ile 32 merkezde düzenlenen ve 52 şubemizin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimleri ve yapılan ankete göre eğitime katılan sendika üyelerimizin %98’inin eğitim programlarından memnuniyetlerini dile getirdi.

Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterimiz Cafer Seçer, gazetelerin illere dağılımı hakkında uyarılara dikkat çekerken, internet sayfasının güncel kalması açısından Türk Büro-Sen’in yerel medyada yer aldığı haberlerin Genel Merkezimize zamanında iletilmesinin, önemine değindi.

SORU CEVAP BÖLÜMÜ

300’e yakın sendika şube yönetim kurulu üyemizin katıldığı toplantıda; 20’i aşkın şube yönetim kurulu üyemizin mevzuat, teşkilat, eğitim, mali, basın ve halkla ilişkiler vb. birçok konuyu içeren soruları Genel Merkez Yönetim Kurulumuz tarafından cevaplandırılarak açıklığa kavuşturuldu.

GENEL BAŞKANIMIZIN KONUŞMASI

Ayakta alkışlanan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş sunumunda, kamu çalışanlarının % 47’sinin sendikalı olmadığını, bu kişilerin sendikamıza üye olmasının gerekliliğini, kurumsallaşmamız için yapılması gerekenleri, Şube başkanları ve İl temsilcilerimizde bulunması gereken nitelikleri sıraladı. Sendikamızın ilkelerini, hedeflerini ve çizgimizi vurguladıktan sonra, “Sevgide Serbesiyet Saygıda Mecburiyet” prensibine dayanan bir sendikacılık anlayışıyla yola çıktığımızı belirterek, sendikacılığın gönüllü bir mücadele işi olduğunu ifade etti. Türk Büro-Sen’in 17 yıldır “Dağlar gibi dik durup, ırmaklar gibi çağlayarak” ; her türlü siyasi ayrımcılığa, bürokratik baskıya ve yandaş sendika kaydırmacılığına karşı net bir tavır ortaya koyduğunu vurguladı. Sendikamızın kuruluşundan bu yana taviz vermediği dik duruşu ve yılmadan sürdüğü mücadelesi neticesinde üye sayımızdaki arştın önlenemez bir yükseliş sergilediğine değinerek, sonsuza kadar yetkili sendika olarak kalacağımızı belirtti. Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Şubelerimizin ve üyelerimizin gelişen teknolojiyi kullanarak (sms, e-posta ve anlık haberleşme programları) iletişim çağının imkânlarından istifade edilmesinin üzerinde önemle durdu.

Toplantıda Türkiye Kamu-Sen marşı hep birlikte söylendi. Coşku doruk noktasına yükseldi. Toplantı sonrası yayınlanan bildiride; Kamuda ki yanlış uygulamalar ve ayrımcılık nedeniyle çalışanların her geçen gün huzurunun yok olduğu; çalışma barışının bozulduğu, bu nedenle kamu kurumlarında çalışan memurların patlama noktasına getirildiği ifade edildi.

SİTEMİZİ İLK KEZ KULLANANLARA UYARI: Toplam 122 adet resim sitemizde yayımlanmıştır. İlk Sayfadaki resimleri gördükten sonra resimlerin en üst sağ tarafında bulunan linkleri kullanarak diğer resimlere de bakabilirsiniz.
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1