Geri

OSMANLI ARŞİVLERİ ŞUBE OLMA YOLUNDA

04 Haziran 2009, Perşembe | 15:20

Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, Genel Sekreterimiz Bayram ÖZTÜRK ve Genel Mali Sekreterimiz Rahmi ERDEM, 01–02.06.2009 tarihlerinde İstanbul 1nolu şubemiz kapsamında bulunan kurumları ziyaret ettiler.

İstanbul’da 2 gün bulunan heyetimiz, İstanbul 1nolu Şube Başkanımız Remzi KAYA ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Bobanti’de bulunan Vergi Denetmenleri Bürosu Başkanlığı çalışanları ile bir toplantı yaparak çalışanların sorunlarını yerinde dinlendiler.

Daha sonra Yeşil Plazada bulunan Dış Ticaret Vergi Dairesi, Boğaziçi Kurumlar Vergi Dairesi, Ulaştırma Vergi Dairesi, Marmara Kurumlar Vergi Dairesi, Rami Vergi Dairesi, Davutpaşa Vergi Dairesi ve Beyazıt Vergi Dairesi çalışanları ile tek tek görüşülerek soruları dinlendi. Kurum ziyaretlerinin ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Sultanahmet Parkı’nda bu yıl ikincisini düzenlediği Babıali Şenliği’ne katılan heyetimiz, basın yayın kuruluşları ve yayınevlerinin kurduğu stantları dolaşarak çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

02.06.2009 tarihinde Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığında düzenlenen sabah kahvaltısında Osmanlı Arşivi çalışanları ile bir araya gelindi. Daire Başkanı Sn. Önder BAYIR’ın da katıldığı kahvaltıda, açılış konuşmasını yapan işyeri temsilcimiz Ali SARIKAYA’dan sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, konuşmasında; “Bu güzel İstanbul sabahında, siz Osmanlı Arşivi çalışanları ile kahvaltı yapmaktan çok mutluyum, bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca sendika yasamızın çıktığı günden bu yana Türk Büro Sen’i yetkili Sendika yapan siz değerli üyelerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışanlarımızın sorunlarının çok olduğunu biliyoruz ve çözümü içinde kurum idari kurullarında, toplu görüşme masasında dile getiriyoruz. Sendikalar, çalışanlar ile Kurum yöneticileri arasında köprü vazifesi yapar. Bu yıl toplu görüşmelerde kadro tıkanıklığının çözülmesi ve ek ödemelerin artırılması konuları üzerinde daha fazla duracağız, ayrıca Osmanlı Arşivi’ni, Devlet Bakanlığı’na bağlamak istiyorlar. Bırakın Başbakanlığı; Bu kurumun Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olması gerekir. Çünkü 40’a yakın devletin tarihi, geçmişe dair bilgileri burada tutuluyor ve düzenleniyor. Bu sorunlar içinde tek sevindirici haber Osmanlı Arşiv sitesinin yapılıyor olması. Umarız en kısa sürede biter, Bizim İstanbul’da 6 şubemiz var. Arşiv çalışanlarının sayısı ise sadece 397’dir. Bu sayı şube olmaya yetmez. Başbakanlığa bağlı Darulaceze kurumunu da size bağlayalım. 450 üyeye ulaşın. İstanbul Osmanlı arşivlerinin şubesi olsun. Dağınık olmayın. Bir olun, güçlü olun. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, İnanç ve Cumhuriyet değerlerimiz ile sorunu olmayan herkesle yürürüz. Tüm kamu çalışanlarımızı sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

Daha sonra Nur Osmaniye ve Hoca Paşa Vergi Dairesi çalışanları ziyaret edildi.

 




Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1