Geri

YANMAYAN KALORİFERE ATEŞLİ PROTESTO

23 Mart 2009, Pazartesi | 09:00

Türk Büro-Sen üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Etlik tesislerindeki kaloriferlerin yaklaşık 1,5 aydır yanmadığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.

Yaktıkları Ateş çevresinde toplanan sendika üyeleri, "Yönetim uyuma, memuruna sahip çık" sloganı attı.Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Osman EKSERT yaptığı basın açıklamasında, “Kışın ağır geçtiği günlerde, şubat ayının ilk haftasından bu yana tesiste kaloriferlerin yanmadığını, arkadaşlarının soğukta çalışmaya zorlandığını” söyledi.

Sorunun giderilmesi için, SGK Başkanlığı nezdinde yaptıkları görüşmelerden bugüne kadar sonuç alınamadığını ifade eden EKSERT; "SGK Başkanlığı türlü bahaneler üretmektedir. 70 milyon insanımıza hizmet sunduğunu iddia eden koskoca bir kurum eğer bir kaloriferi dahi yaktırmaktan aciz ise 70 milyona sunduğunu iddia ettiği hizmeti de düşünmek lazım" dedi.

EKSERT, sendika olarak bir an önce çalışanların mağduriyetin giderilmesini istediklerini, aksi halde bugün yapılan 2 saatlik iş bırakma eylemini tam gün olarak yapma durumunda olacaklarını bildirdi. EKSERT konuşmasını; “SGK'yı yönetenleri bir kez daha uyarıyoruz, vakit geçirilmeden bu sorunu çözün. Çalışanlar artık sıcak ortamda hizmet vermek istiyor. Başkanlık binasında 80 derecede yanan kaloriferin yarattığı o sıcak ortamdan sonra bir de buraya bakın. Burası size ait değil mi? Bu insanlardan nasıl iş bekliyorsunuz?" şeklinde sonlandırdı.

Kaynak: Bizim Gazete 20.03.2009

Eylem Resimlerini Görmek İçin Tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1