Geri

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU GÖREVDE YÜKSELME SINAVI SONUÇLANDI

30 Ocak 2009, Cuma | 13:49

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı görevde yükselme yönetmeliğine göre Aralık ayı sonunda yapılan görevde yükselme sınav sonucu açıklandı.

Sınav öncesi Sendika Genel Merkezinde düzenlenen, 27 Kasım -18 Aralık 2008 tarihine kadar süren Eğitim semineri aynı zamanda İnternet sitesinden canlı olarak yayımlanmıştı.

Ankara ve diğer illerden gelerek Eğitime katılanlar ile İnternetten takip eden, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları, sendikamıza teşekkürlerini bildirdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yaptırılan sınava 2000 bin civarı kamu çalışanı katılmıştı. Açıklanan sınav sonuçlarına göre 270 Memur Şef kadrolarına atanma hakkı elde etti.

Aynı sınavda yardımcı Hizmetler sınıfından başarılı olan 147 Sosyal Güvenlik çalışanıda genel idare hizmetleri sınıfına memur olarak atanacak.

Sınavda başarılı olan 417 Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanı içinde, Eğitim seminerlerimizi takip edenlerin daha başarılı olduğu sınavda 150 civarında üyemiz başarılı oldu.

Sınav sonuçlarına itiraz süresi dolduktan sonra önümüzdeki günlerde sendikamızın da talepleri doğrultusunda tercihler alınarak elektronik ortamda atamaların yapılması bekleniyor.

Sınavda başarılı olarak atanma hakkı kazananlara atanacakları görevlerde tekrar başarılar dileriz.