Geri

TÜRKEVİ'NDE AĞIRLAMA

23 Ocak 2009, Cuma | 17:59

Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet İçi Eğitim programları dahilinde Ankara’da bulunan Kontrol memurları ve süpervizör unvanlarında çalışanlar, Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı Gaziantep, Muğla, Fethiye Adana vergi dairelerinden Ankara’ya gelerek Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine katılan çalışanlar ile sendika Genel Merkezinde Akşam yemeğinde bir araya geldik.

Yemeğe, başta Ankara olmak üzere, Antalya, Konya, Kırşehir, Bartın, Eskişehir, Mardin, Batman, Osmaniye, Adana, Niğde, Çorum, Çankırı, Afyorkarahisar, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Samsun, Kayseri, Sivas, Kırıkkale, Aksaray, Amasya, Bilecik, Karaman, Tokat, Şanlıurfa, Hatay Çanakkale illerinden SGK kontrol memurları katıldı.

Yemeğe katılan SGK. Kontrol Memurları Derneği Başkanı Sayın Tuncay İŞİM Türk Büro-Senin kontrol memurlarının talep ve sorunlarına karşı duyarlılığına teşekkür etti.

Toplantıda Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin ASLAN, Genel Eğitim, Sosyal İşler, Basın ve Halkla ilişkiler Sekreteri Osman EKSERT yaptıkları konuşmalarında, SGK çalışanlarının çalışma hayatına ilişkin yaşanan sorunlara yönelik sendikamızın çalışmalarını içinde kontrol memurlarının mevcut kadrolarının yetki ve sorumluluklarını karşılamadığı bu nedenle Kurum da en fazla üyeye sahip yetkili sendika olarak 5502 sayılı yasada değişiklik yapılarak Sosyal Güvenlik Denetmeni kadrosuna dönüştürülmesi gerektiği bu doğrultuda (KİK) toplantısına konuyu taşıdıklarını, ek ödeme usul ve esaslarının belirleyen yönetmelikte değişiklik yapılarak oranların artırılması, eşitsizliklerin giderilmesi,disiplin cezaları nedeniyle ek ücretlerden yapılan kesintilerin kaldırılması yönünde çalışmalar yaptıklarını belirtiler.

Vergi Dairesi çalışanlarına hitaben konuşan Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan ÖZER, Gelir uzmanlığı konusundaki son gelişmeler ve V.H.K.İ. kadrolarının diğer kurumlarda olduğu gibi sınavsız belirli kriterler doğrultusunda verilmesi yönünde kurum nezdinde çalışmalar yaptıklarını çalışanlarla paylaştı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1