Geri

SİVİL SAVUNMA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLE GÖRÜŞME

11 Ekim 2008, Cumartesi | 16:47

Genel Mali Sekreterimiz Rahmi ERDEM ile Sivil Savunma Genel Müdürlüğü işyeri temsilcimiz Erdoğan BİÇER, Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcısı Sn.İ.Ejder KAYA ile görüştüler.

Görüşmede Sivil Savunma Arama Kurtarma Teknisyenlerin sorunları gündeme getirildi. Öteden beri gerek yazılı gerekse yargı yoluyla açtığımız davalar neticesinde yakınen takibimizde olan Arama Kurtarma Teknisyenlerin acil çözüm bekleyen sorunları tekrar masaya yatırıldı. Sayın Genel Müdür Yardımcısı ile yapılan görüşmede, Ders ve Arazi ücretleri, fazla çalışma ücreti, MYO okulunu bitiren teknisyenlerin tekniker kadrosuna geçirilmeleri, dalgıçlık yapan teknisyenler için sendikamızca açılan davanın safahatıyla Ankara Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliğinin 2009 yılı servis ihalesi konuları görüşüldü.

Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcısı Sn. İ.Ejder KAYA; Ders ve Arazi Ücretleri hakkında: Ders ve Arazi ücretlerinin ödenmesi gerektiğini, bu konuda önümüzdeki günlerde bağlı birimlere söz konusu ücretlerin ödenmesi için genelge gönderileceğini, Meslek Yüksek Okulunu bitiren Teknisyenler için: Bitirtiş olduğu Y.O bölümüne bakılmaksızın,Tekniker kadrolarına atanabilmeleri hususunda Maliye Bakanlığında görüş istenildiğini, bu durumda olupta ataması yapılmayan ancak tekniker kadrosundan maaş alanların aynı statülerinin devam edeceğini, Dalgıçlık Tazminatı hakkında açılan davayla ilgili olarak: Sendikamızın açmış olduğu davaya ilişkin olarak Mahkemenin Sivil Savunma Genel Müdürlüğünden görüş istemiş olduğunu, bu meyanda anılan Mahkemeye olumlu görüş bildirdiklerini, Ankara Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliğinin 2009 yılı Servis ihalesi hakkında: 2008 yılında devam eden servis uygulamasının 2009 yılında da devam edeceğini, 2009 yılı ihalesinin Ocak ayında yapılacağını, Beyan etmiştir.

Türk Büro-Sen olarak olumlu katkılarından dolayı Genel Müdür Yardımcısı İ.Ejder KAYA’ya çalışanlar adına teşekkür ediyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1