Geri

6 NOLU ŞUBEMİZDEN ANLAMLI PİKNİK

30 Haziran 2008, Pazartesi | 11:46

SGK Gönüllüleri’nin, Keçiören Atatürk Yetiştirme Yurdu’nda kalan kimsesiz çocuklar için düzenledikleri piknikte çocuklar unutamayacakları anlar yaşadı.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının oluşturduğu SGK Gönüllülerinin ‘Uğur Böceği’ adını verdikleri pikniğe çocukların yanı sıra çok sayıda SGK gönüllüsü, Sivil Toplum Örgütleri yetkilileri ve üyeleriyle, Keçiören Atatürk Yetiştirme Yurdu çalışanları ve yöneticileri katıldı.

SGK Gönüllüleri ve Yetiştirme yurdu çalışanları ile birlikte aynı masalara oturarak kendileri için hazırlanan kahvaltılıklarını ve mangalda pişen etleri öğle yemeğinde yiyen çocukların oldukça mutlu oldukları görüldü.

SGK Gönüllülerinin ve Yetiştirme Yurdu çalışanlarının tek tek ilgilendiği çocuklar, PTT Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nin bahçesinde Palyaçolar eşliğinde ip atladı, halay çekti, çuval yarışması, mendil kapmaca ve top oynayarak doyasıya eğlendiler.

SGK Gönüllülerinden Türk Büro-Sen 6 Nolu Şb.Başkanı S.Yücel ÖZER yaptığı açıklamada “Sosyal sorumluluk projesi olarak baktığımız, toplumsal dayanışmanın geliştirilmesi ve ortak kurum kültürünün yerleşmesine dönük olarak geleneksel olarak düzenlediğimiz pikniğimizde Atatürk Yetiştirme Yurdu’nda aileleri olmadığı için yaz aylarında da kalan 07-15 yaş grubu 150 çocuğumuzun hoşça vakit geçirerek eğlenmelerini istedik. Bu kapsamda bu pikniği düzenledik. Bütün çocuklarımızın güzel bir gün geçirerek moral depolamalarını ve kendileri ile ilgilenildiğini hissetmelerini istedik.4.sünü gerçekleştirdiğimiz etkinliğin devamının geleceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

Keçiören Atatürk Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar için düzenlenen etkinliğe 6 Nolu Şb. Yönetim Kurulu Üyesi Yener KAİP ve 4 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Alper YILDIRIM da katılarak destek verdiler.

Türk Büro-Sen Genel Merkezi olarak, Tüm SGK Gönüllülerinin bu etkinliklerini destekliyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1