Geri

SGK BAŞKANLIĞI KURUM İÇİ PERSONEL ATAMALARINI İLAN ETTİ

31 Mayıs 2008, Cumartesi | 10:38

SGK Başkanlığı bir ilki gerçekleştirdi.5502 sayılı yasa ile kurulan SGK başkanlığında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunun 22.maddesi gereği kurumda en fazla üyeye sahip yetkili sendikamız ile kurumun bütününü sevk ve idareye yetkili kurum yetkilileriyle yapılan Kurum İdari Kurullarında sürekli gündeme getirdiğimiz talebimiz kurum Başkanlığınca 2008/14 sayılı genelge ile belirleyerek birimlere duyurmuştu.

Atama yönetmeliğine göre 30.05.2008 tarihi itibariyle değerlendirilen talepler Kurum Başkanlığı İnsan Kaynakları Başkanlığınca açıklandı.

Bilindiği üzere naklen atamalarda bu güne kadar yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını, “adamı olanın tayini yapılır” anlayışına son verilmesini ısrarla talep ettik.

Geçte olsa söz konusu olumsuzlukların bir kısmı ortadan kalkmış oldu. Talepte bulunup tayinleri çıkan SGK çalışanlarına yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

İlan edilen listelerde Talebi olduğu halde ismi bulunmayanların ve puanının eksik hesaplandığını düşünenlerin yasal süresi içinde SGK İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına üniteleri arcılığı ile yazılı olarak müracaat etmeleri gerekmektedir.

İller İtibariyle Tayin Listesini görmek için tıklayın

Hizmet Puanı Değerlendirme Formunu görmek için tıklayınız